2 – godziny dydaktyczne szkolenia na żywo w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS zakończone jest zaświadczeniem zgodnym z rozporządzeniem MEN, w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z 2019 poz. 1045), a także dostępem do nagrania.
„Wykorzystanie gier komputerowych w rozwijaniu wybranych zdolności poznawczych dzieci z niepełnosprawnością intelektualną”
Szkolenie na żywo dla nauczycieli!
Data: 10.03.2022r. g.17:00
Szkolenie jest odpowiedzią na pytanie dotyczącej roli gier w rozwijaniu zdolności poznawczych dzieci z niepełnosprawnością oraz skuteczności ich zastosowania.
Program szkolenia
- Rola gier w rozwijaniu zdolności poznawczych
- Wykorzystywanie gier komputerowych w rozwijaniu wybranych zdolności poznawczych:
– percepcji i analizy wzrokowej,
– orientacji przestrzennej i w schemacie ciała,
– myślenia przyczynowo-skutkowego,
– zdolności matematycznych,
– zdolności motorycznych,
– koncentracji oraz skupienia uwagi
- Metodyka konstruowania gier komputerowych dla dzieci z niepełnosprawnością
- Gotowe gry dostępne na rynku – przykłady
Opis szkolenia
Komputery to rzeczywistość. Lew Wygotski, wybitny psycholog rozwojowy, mówił, że człowiek rozwija się poprzez używanie narzędzi kulturowych. A tymi narzędziami są teraz właśnie nowe technologie. Zamiast się napinać, mówić, że to zło, lepiej uczyć dzieci, jak mądrze korzystać z komputera, czy smartfona i pokazywać, że życie się na nich nie kończy. Podczas szkolenia zostaną zaprezentowane najnowsze badania dotyczące skuteczności wykorzystania komputera w rozwijaniu wybranych zdolności poznawczych w tym: percepcji i analizy wzrokowej, orientacji przestrzennej i w schemacie ciała, myślenia przyczynowo-skutkowego, zdolności matematycznych, zdolności motorycznych, koncentracji oraz skupienia uwagi dzieci z niepełnosprawnością intelektualną.
Korzyści ze szkolenia w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS:
- Poznasz rolę gier w rozwijaniu zdolności poznawczych dzieci.
- Poznasz skuteczność ich wykorzystania na rozwój wybranych funkcji poznawczych.
- Nauczysz się tworzyć i konstruować gry w pracy z dziećmi z niepełnosprawnością.
- Otrzymasz wskazówki dotyczące wyboru gier w procesie edukacyjnym dzieci z niepełnosprawnością.
Dla kogo jest to szkolenie
- nauczycieli,
- terapeutów,
- wszystkich pracujących z dziećmi z niepełnosprawnością,
Po opłaceniu szkolenia i zaksięgowaniu wpłaty i w momencie zebrania się minimalnej grupy uczestników otrzymasz link z dostępem do szkolenia. Szkolenie odbędzie się na platformie ClickMeeting.
Prowadząca
dr Marta Koplejewska
nauczyciel dyplomowany, oligofrenopedagog, wykładowca akademicki, rzeczoznawca podręczników z fizyki, specjalistka od niekonwencjonalnych metod nauczania, popularyzatorka nauki w Uniwersytetach Dziecięcych. W 2019 roku obronila tytul doktora w dziedzinie nauk społecznych – dyscyplina: pedagogika. Na co dzień związana jest z Zespołem Placówek Szkolno-Wychowawczo -Rewalidacyjnych w Cieszynie. Pracuje z dziećmi i młodzieżą z różnym stopniem niepełnosprawności intelektualnej, deficytami rozwojowymi oraz w normie intelektualnej. Była prodziekan, w poznańskiej Wyższej Szkole Bezpieczeństwa z siedzibą w Skoczowie.