Awans zawodowy – nauczyciel mianowany

Szkolenie na żywo dla nauczycieli!
Data: 17.08.2021 r. g. 18:00

Kliknij, aby zapoznać się z instrukcją udziału w szkoleniu na żywo.

2-godziny dydaktyczne szkolenia na żywo w Centrum Organizacji Szkoleń zakończone jest certyfikatem, a także dostępem do nagrania oraz materiałów w PDF

Data: 17.08.2021 r. g. 18:00

Awans zawodowy na stopień nauczyciela mianowanego – prawo i praktyka

Praktyczne wskazówki jak rozpocząć i dokumentować staż na stopień nauczyciela mianowanego

Program szkolenia:

• Analiza aktów prawnych (rozporządzenie dotyczące awansu, ustawa Kara Nauczyciela) dotyczących zadań i wymagań na stopień nauczyciela mianowanego.
  • Jak rozpocząć i dokumentować staż na nauczyciela mianowanego?
  • Praktyczne przykłady dotyczące gromadzenia dokumentacji niezbędnej w czasie trwania stażu na stopień nauczyciela mianowanego.

Opis szkolenia:

Podczas szkolenia poruszone zostaną istotne problemy związane ze stażem na nauczyciela mianowanego, takie jak realizacja zadań i spełnienie wymagań określonych w rozporządzeniu MEN. Zapoznasz się też z przykładowym planem rozwoju zawodowego.

Pomoże to uczestnikom uporządkować wiedzę w tym temacie i wzmocnić swoje kompetencje zawodowe w temacie w awansu zawodowego.

Korzyści ze szkolenia w Centrum Organizacji Szkoleń :

• Poznasz akty prawne regulujące procedurę awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego.
  • Nauczysz się przygotowywać plan rozwoju zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego.
  • Wzmocnisz kompetencje w zakresie przygotowywania dokumentacji stażowej
  • Otrzymasz  praktyczny poradnik dotyczący awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego.

Dla kogo jest to szkolenie:

• nauczycieli kontraktowych rozpoczynających staż na stopień nauczyciela mianowanego
Prowadząca:

Jolanta Barszcz-Skowronek
Jestem dyrektorką, trenerem w edukacji, coachem, ekspertką ds. awansu zawodowego. Pełniłam funkcje SORE w projekcie „Kompleksowe wspomaganie szkół i przedszkoli w powiecie kraśnickim w latach 2014/2015. Byłam doradcą dyrektorów w projekcie „Przywódctwo – opracowanie modeli kształcenia i wspierania kadry kierowniczej systemu oświaty, w latach 2017/2018”. Prowadzę zajęcia ze słuchaczami studiów podyplomowych dla nauczycieli w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu. Prowadzę zajęcia dla kadry kierowniczej szkół i placówek.  Jestem doktorantką UMSC.