Produkt cyfrowy – dostępny wyłącznie w wersji elektronicznej. Pliki oraz nagranie zostały zabezpieczone kodowanymi znakami, które pozwalają na zidentyfikowanie osoby udostępniającej je nielegalnie.

, ,

Jak uczyć uczenia się? Samodzielność, odpowiedzialność i motywacja – samokontrola uczenia się ucznia.

Data i godz. szkolenia: 03.04.2024 r. g. 19:00

Miejsce szkolenia:  Platforma Zrzut ekranu 2022 08 18 o 11.25.00 removebg preview 1. Rekomendowane przeglądarki internetowe: Opera, Chrome, Firefox . Do uczestnictwa potrzebny jest komputer z głośnikiem i dostęp do Internetu. Szkolenie z możliwością dyskusji i zadawania pytań.

Czas szkolenia (godz. dydakt.): 1,5, w tym praca własna z materiałami.

• zaświadczenie w formacie PDF do pobrania i samodzielnego wydruku,
  • dostęp do nagrania na okres 3 m-cy,
  • materiały: Skrypt prezentacji ze szkolenia w formie PDF,

Dla kogo jest szkolenie:

• nauczycieli/wychowawców, pedagów, psychologów szkolnych, specjalistów poradni psychologiczno – pedagogicznych, studentów kierunków pedagogicznych

• Strategie promujące i wzmacniające samokontrolę i odpowiedzialność  ucznia.
    • Wyuczona bezradność  w szkole.
    • Kilka rad nietypowych dotyczących efektywnego uczenia się.
    • Motywatory S. Reissa.
    •  Wybrane techniki aktywizujące w klasie szkolnej

Na szkoleniu, zastanowimy się jak cele uczenia się wpływają na jego efektywność oraz jakie strategie można zastosować, by wzmocnić samokontrolę uczniów.

Prowadząca przedstawi ciekawą koncepcję motywatorów i jej przełożenie na szkolne funkcjonowanie uczniów, poruszona zostanie także kwestia wyuczonej bezradności  intelektualnej i jej wpływu na funkcjonowanie szkolne.

Nie zabraknie także praktycznych wskazówek i nieszablonowych sposobów na zwiększenie efektywności nauki oraz przykładowych technik aktywizujących do zastosowania podczas lekcji.

Korzyści ze szkolenia w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS:

• Poznasz różne strategie kształtujące samodzielność i odpowiedzialność uczniów z a własna naukę.
    • Poznasz wybrane techniki skutecznego uczenia (się).

Prowadząca:

Joanna Nienałtowska-Padło