Jak opracować WOPFU i IPET dla ucznia w szkole ponadpodstawowej?

, , ,

Jak opracować WOPFU i IPET dla ucznia ze Spektrum Autyzmu w szkole ponadpodstawowej?

Szkolenie offline – do odsłuchania. Produkt cyfrowy – dostępny wyłącznie w wersji elektronicznej. Pliki oraz nagranie zostały zabezpieczone kodowanymi znakami, które pozwalają na zidentyfikowanie osoby udostępniającej je nielegalnie.

Do uczestnictwa potrzebny jest komputer z głośnikiem i dostęp do Internetu. Dostępne bezpośrednio po opłaceniu (zaksięgowaniu).

Czas szkolenia (godz. dydakt.): 1,5  w tym praca własna z materiałami.

• zaświadczenie w formacie PDF do pobrania i samodzielnego wydruku,
  • dostęp do nagrania na okres 3 m-cy,
  • materiały szkoleniowe: dwie edytowalne tabele: WOPFU oraz IPET,

Szkolenie offline (do odsłuchania) w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS zakończone jest zaświadczeniem zgodnym z rozporządzeniem MEN, w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z 2019 poz. 1045), przydatnym do awansu zawodowego lub potwierdzenia określonych umiejętności.

Dla kogo szkolenie:

• dyrektorów szkół ponadpodstawowych
  • nauczycieli szkół ponadpodstawowych
  • specjalistów szkół ponadpodstawowych

Celem jest zapoznanie słuchaczy, w jaki sposób i kiedy przygotować WOPFU i IPET, kiedy przeprowadzać diagnozę oraz w jakiej formie opracowywać wymaganą dokumentację.

Program szkolenia :

• WOPFU i IPET w świetle prawa oświatowego – obowiązki i zadania dyrektora, nauczycieli, specjalistów w szkole ponadpodstawowej
  • WOPFU i IPET – zasady opracowania, metody zbierania danych.
  • Planowanie diagnozy i jej przeprowadzenie.
  • Redagowanie WOPFU i IPET po diagnozie – aspekt praktyczny.
  • Wykorzystanie WOPFU w IPET.

Korzyści ze szkolenia w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS:

• Poznasz obowiązki i zadania dyrektora, nauczycieli, specjalistów w szkołach ponadpodstawowych w przygotowywaniu WOPFU i IPET.
  • Nauczysz się pisania WOPFU i IPET zgodnie z przeprowadzoną diagnozą ucznia.
  • Wzmocnisz kompetencje w zakresie oceny efektywności pomocy psychologiczno-pedagogicznej ucznia z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.
  • Otrzymasz edytowalny wzór WOPFU i IPET .

dr Amelia Dziurda-Multan