Produkt cyfrowy – dostępny wyłącznie w wersji elektronicznej.

Jeżeli nie otrzymasz linku do szkolenia (  standardowo wysyłany jest 1 dzień przed szkoleniem), zgłoś nam przed szkoleniem, pisząc na adres biuro@cos.edu.pl.Po zaksięgowaniu wpłaty i zebraniu się minimalnej grupy uczestników, dzień przed szkoleniem otrzymasz link z rejestracją na szkolenie (sprawdź folder spam i inne).

Opcje:

1. Szkolenie pn. Pedagog specjalny i pedagog szkolny w jednej osobie, w ogólnodostępnej szkole ponadpodstawowej ( 87 zł ),
  2. Pedagog specjalny i pedagog szkolny w jednej osobie, w ogólnodostępnej szkole ponadpodstawowej z teczką pedagoga szkolnego ( 1866 zł 119 zł )
  3. Szkolenie pn. Pedagog specjalny i pedagog szkolny w jednej osobie, w ogólnodostępnej szkole ponadpodstawowej z teczką pedagoga specjalnego w SPP ( 206 zł 139 zł )

Tego produktu nie ma na stanie i nie jest dostępny.

, , , ,

Data szkolenia: 26.09.2023 r. g. 19:00. liczba godzin: 1,5 ( godzina dydaktyczna), w tym praca własna z materiałami. Szkolenie odbywa się za pomocą platformy Zrzut ekranu 2022 08 18 o 11.25.00 removebg preview 1. Rekomendowane przeglądarki internetowe: Opera, Chrome, Firefox .

Szkolenie na żywo w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS zakończone jest zaświadczeniem zgodnym z rozporządzeniem MEN, w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z 2019 poz. 1045).

• zaświadczenie w formacie PDF do pobrania i samodzielnego wydruku,
  • dostęp do nagrania na okres 3 m-cy,
  • materiały: Skrypt prezentacji ze szkolenia w formie PDF, (w opcji nr 2 dodatkowo teczkę pedagoga szkolnego w SPP,  w opcji nr 3 dodatkowo teczkę pedagoga specjalnego w SPP),
  • możliwość zadawania pytań prowadzącemu, za pomocą czatu.

Dla kogo jest to szkolenie:

• pedagogów, pedagogów specjalnych szkół ponadpodstawowych.

Wdrożenie nowych standardów pomocy psychologiczno – pedagogicznej zobowiązało placówki oświatowe na każdym etapie edukacyjnym, również ogólnodostępne, do zatrudnienia nowych specjalistów. Niejednokrotnie funkcję pedagoga szkolnego i pedagoga specjalnego pełni jedna osoba, a wtedy mogą pojawić się wątpliwości, jak łączyć te funkcje, jak dokumentować swoje zadania, jak organizować pracę własną.

Szkolenie ma na celu wyjaśnienie, na jakiej podstawie jeden specjalista może łączyć funkcję pedagoga szkolnego i specjalnego w szkole ponadpodstawowej ogólnodostępnej, jakie zadania na nim spoczywają i w jaki sposób powinien dokumentować realizację zadań przypisanych poszczególnym specjalistom.

Program:

• W jakich sytuacjach pedagog szkolny może przejąć obowiązki pedagoga specjalnego – czyli o wymaganych kwalifikacjach, zasadach zatrudnienia.
  • Zadania pedagoga szkolnego i pedagoga specjalnego w ponadpodstawowej szkole ogólnodostępnej – wyszczególnienie wspólnych obszarów działań.
  • Dokumentacja obowiązująca specjalistów w szkole średniej

Korzyści ze szkolenia w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS:

• Poznają wspólne zadania pedagoga specjalnego i szkolnego w ogólnodostępnej szkole ponadpodstawowej.
  • Nauczą się skutecznie planować i dokumentować swoją pracę w zakresie udzielania pomocy psychologiczno – pedagogicznej.
  • Dowiedzą się, jak podzielić obowiązki pomiędzy pedagogiem szkolnym, a pedagogiem specjalnym.

Lidia Cynt
magister pedagogiki resocjalizacyjnej, pedagog w szkole ponadpodstawowej, trener umiejętności społecznych, edukator w zakresie kompetencji miękkich i zagadnień z zakresu pedagogiki i nauczania osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, realizatorka licznych szkoleń i webinariów dla pracowników oświaty, rodziców i uczniów, występuje w roli prelegenta na konferencjach naukowych i szkoleniach dla różnych grup zawodowych. Przez prawie dekadę była pracownikiem olsztyńskiej Policji, gdzie zajmowała się problematyką osób nieletnich oraz inicjowaniem działań z zakresu profilaktyki społecznej i komunikacji międzyinstytucjonalnej. Autorka lokalnych policyjnych i oświatowych programów profilaktycznych, m.in. z zakresu przeciwdziałania handlowi ludźmi, odpowiedzialności prawnej nieletnich, cyberzagrożeń, przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Wystawiane przez nas zaświadczenie nie nadaje uprawnień do wykonywania zawodu, nie zastępuje dyplomu studiów wyższych lub innych dokumentów wymaganych przepisami prawa do wykonywania zawodu. Potwierdza udział w szkoleniu na żywo / ukończenie szkolenia online oraz uzupełnienie wiedzy i umiejętności. Pracę nad rozwojem własnym uczestnika, co samo w sobie jest wartością i może stanowić przewagę konkurencyjną na rynku pracy.

Opcje:

Pedagog specjalny i pedagog szkolny w ogólnodostępnej SPP, Pedagog specjalny i pedagog szkolny w ogólnodostępnej SPP z teczką pedagoga szkolnego, Pedagog specjalny i pedagog szkolny w ogólnodostępnej SPP z teczką pedagoga specjalnego