Pedagog specjalny w ogólnodostępnej szkole ponadpodstawowej – zadania i obowiązki
Data szkolenia: 07.09.2023 r. g. 19:00, liczba godzin: 1,5 ( godzina dydaktyczna), w tym praca własna z materiałami. Szkolenie odbywa się za pomocą platformy . Rekomendowane przeglądarki internetowe: Opera, Chrome, Firefox .
Otrzymasz:
- zaświadczenie w formacie PDF do pobrania i samodzielnego wydruku,
- dostęp do nagrania na okres 3 m-cy,
- materiały,
- możliwość zadawania pytań prowadzącemu, za pomocą czatu.
Dla kogo szkolenie:
- pedagoga specjalnego szkoły ponadpodstawowej
Szkolenie na żywo w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS zakończone jest zaświadczeniem zgodnym z rozporządzeniem MEN, w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z 2019 poz. 1045).
Od momentu wdrożenia nowych standardów pomocy psychologiczno – pedagogicznej sukcesywnie w placówkach oświatowych zatrudniani są nowi specjaliści. Obowiązek ich zatrudnienia spoczywa również na szkołach ogólnodostępnych, na każdym etapie edukacyjnym. Podczas szkolenia uwaga skupiona będzie na roli pedagoga specjalnego w ponadpodstawowej szkole ogólnodostępnej.
Opis szkolenia:
Program szkolenia :
- Kwalifikacje pedagoga specjalnego.
- Zadania pedagoga specjalnego w ponadpodstawowej szkole ogólnodostępnej.
- Dokumentacja pedagoga specjalnego w szkole średniej.
Korzyści ze szkolenia w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS
- Poznasz zadania pedagoga specjalnego w szkole ponadpodstawowej ogólnodostępnej wynikające z przepisów prawa.
- Poszerzysz swoje kompetencje w zakresie udzielania pomocy psychologiczno – pedagogicznej.
- Dowiesz się, jak podzielić obowiązki pomiędzy pedagogiem szkolnym, a pedagogiem specjalnym.
Prowadząca:
Lidia Cynt
magister pedagogiki resocjalizacyjnej, pedagog w szkole ponadpodstawowej, trener umiejętności społecznych, edukator w zakresie kompetencji miękkich i zagadnień z zakresu pedagogiki i nauczania osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, realizatorka licznych szkoleń i webinariów dla pracowników oświaty, rodziców i uczniów, występuje w roli prelegenta na konferencjach naukowych i szkoleniach dla różnych grup zawodowych. Przez prawie dekadę była pracownikiem olsztyńskiej Policji, gdzie zajmowała się problematyką osób nieletnich oraz inicjowaniem działań z zakresu profilaktyki społecznej i komunikacji międzyinstytucjonalnej. Autorka lokalnych policyjnych i oświatowych programów profilaktycznych, m.in. z zakresu przeciwdziałania handlowi ludźmi, odpowiedzialności prawnej nieletnich, cyberzagrożeń, przeciwdziałania przemocy w rodzinie.
Wystawiane przez nas zaświadczenie nie nadaje uprawnień do wykonywania zawodu, nie zastępuje dyplomu studiów wyższych lub innych dokumentów wymaganych przepisami prawa do wykonywania zawodu. Potwierdza udział w szkoleniu na żywo / ukończenie szkolenia online oraz uzupełnienie wiedzy i umiejętności. Pracę nad rozwojem własnym uczestnika, co samo w sobie jest wartością i może stanowić przewagę konkurencyjną na rynku pracy.