Data i godzina szkolenia: 20.01.2025 r. godz. 17.00. Czas trwania szkolenia (godz. dydakt.):1,5 w tym praca własna z materiałami.
Szkolenie odbywa się za pomocą platformy . Rekomendowane przeglądarki internetowe: Opera, Chrome, Firefox. Produkt cyfrowy – dostępny wyłącznie w wersji elektronicznej. Do uczestnictwa potrzebny jest komputer z głośnikiem i dostęp do Internetu. Jeżeli nie otrzymasz linku do szkolenia ( standardowo wysyłany jest 1 dzień przed szkoleniem), zgłoś nam przed szkoleniem, pisząc na adres biuro@cos.edu.pl
Otrzymasz:
- zaświadczenie w formacie PDF do pobrania i samodzielnego wydruku (dostępne po szkoleniu),
- dostęp do szkolenia i materiałów będziesz mieć przez 6 miesięcy od daty odbycia się szkolenia. Przestrzeganie tych ram czasowych jest niezbędne, ponieważ nie będzie możliwości wydłużenia tego okresu, nawet w szczególnych przypadkach,
- materiały szkoleniowe: roczny plan pracy psychologa, sprawozdanie z pracy psychologa, ocena efektywności udzielonej pomocy pp, program zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne, program zajęć rewalidacyjnych, opinia psychologiczna (wzór )
- możliwość zadawania pytań prowadzącemu szkolenie ( po części merytorycznej szkolenia).
Szkolenie da praktyczną wiedzę psychologowi, jakie dokumenty są obowiązujące i uzupełniające jego pracę. Psycholog otrzyma przykłady i wskazówki do przygotowania dokumentacji. To szkolenie jest dla psychologów, którzy chcą zgodnie z prawem dokumentować swoją pracę i działania psychologiczne. Dzięki wiedzy pozyskanej na szkoleniu , dokumentacja stanie się zrozumiała i uporządkowana.
Dla kogo jest to szkolenie
- Psychologowie: szkolni, przedszkolni
Program szkolenia
- Podstawy prawne prowadzenia dokumentacji psychologa : Kluczowe przepisy prawa oświatowego dotyczące dokumentacji psychologicznej. Obowiązkowa i fakultatywna dokumentacja psychologa – co należy prowadzić?
- Organizacja i rodzaje dokumentacji psychologa: Dzienniki pracy – jak prowadzić, co zapisywać? Program zajęć psychologicznych? (opinie / orzeczenia ), Ocena efektywności udzielonej pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Roczny plan pracy psychologa. Opinia psychologiczna.
- Sprawozdawczość psychologa – jak tworzyć rzetelne raporty?: Jak i kiedy przygotować sprawozdanie z działań psychologicznych? Struktura i kluczowe elementy sprawozdań semestralnych. Omówienie przykładowych sprawozdań.
- Dokumentacja interwencji i współpracy z zespołem: Tworzenie planów wsparcia dziecka – przykłady i praktyczne wskazówki. Jak dokumentować działania interwencyjne i kryzysowe? Współpraca z nauczycielami, specjalistami i rodzicami – co warto zapisywać?
Opis szkolenia
Szkolenie skupia się na pracy psychologa w przedszkolu i szkole , a dokładnie na dokumentacji jaką jest zobowiązany prowadzić w ramach swoich czynności. Podczas szkolenia omówione będą kwestie dokumentów obowiązkowych, uzupełniających i interwencyjnych. Psycholog zapozna się z teorią oraz praktycznymi wskazówkami do stworzenia prawidłowych dokumentów.
Korzyści ze szkolenia:
- uzupełnienie wiedzy z zakresu pracy i obowiązków psychologa w szkole i przedszkolu,
- wsparcie praktyczne w organizacji u uporządkowaniu dokumentacji psychologa,
Prowadząca
Sandra Wilfort