60 minut szkolenia na żywo w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS zakończone jest zaświadczeniem zgodnym z rozporządzeniem MEN, w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z 2019 poz. 1045), a także 3 miesięcznym dostępem do nagrania.
„Diagnoza dziecka oparta na elementach terapii SI i terapii Delacato ”
Data szkolenia: 21.09.2022 r. g. 19:00 9(odwołane)
Program szkolenia
- Czym różni się terapia SI od metody Delacato?
- Kto może prowadzić zajęcia z wykorzystaniem omawianych metod?
- Sposoby oceny dziecka z dysfunkcjami procesów integracji sensorycznej
- Na czym polega diagnoza oparta na elementach terapii SI oraz diagnoza wszystkimi zmysłami?
Opis szkolenia
Podstawa programowa wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół wskazuje zadania nauczycieli w obszarze diagnozowania wychowanków. Twoją rolą, jako osoby pracującej z dziećmi, jest dokonywanie diagnozy w celu obserwacji rozwoju podopiecznych. Uczestnicząc w webinarze dowiesz się, jak stawiać diagnozę w oparciu o elementy terapii SI oraz metody Delacato.
Korzyści ze szkolenia w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS:
- Poznasz metody diagnostyczne oparte na elementach terapii SI i metody Delacato,
- Dowiesz się, na czym polegają różnice między obiema metodami,
- Poznasz zasady przeprowadzania diagnozy dzieci z dysfunkcjami.
Dla kogo jest to szkolenie
- Pedagogów,
- logopedów i wszystkich specjalistów pracujących z dziećmi i młodzieżą
Po opłaceniu szkolenia, zaksięgowaniu wpłaty oraz zebrania się minimalnej grupy uczestników, otrzymasz link z dostępem do szkolenia. Szkolenie odbędzie się na platformie ClickMeeting.
Prowadząca
dr Marta Koplejewska
nauczyciel dyplomowany, oligofrenopedagog, wykładowca akademicki, rzeczoznawca podręczników z fizyki, specjalistka od niekonwencjonalnych metod nauczania, popularyzatorka nauki w Uniwersytetach Dziecięcych. W 2019 roku obronila tytul doktora w dziedzinie nauk społecznych – dyscyplina: pedagogika. Na co dzień związana jest z Zespołem Placówek Szkolno-Wychowawczo -Rewalidacyjnych w Cieszynie. Pracuje z dziećmi i młodzieżą z różnym stopniem niepełnosprawności intelektualnej, deficytami rozwojowymi oraz w normie intelektualnej. Była prodziekan, w poznańskiej Wyższej Szkole Bezpieczeństwa z siedzibą w Skoczowie.