Promocja

Jak psycholog prowadzi badania i diagnozy uczniów ?

Szkolenie na żywo w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS zakończone jest zaświadczeniem zgodnym z rozporządzeniem MEN, w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z 2019 poz. 1045), przydatnym do awansu zawodowego lub potwierdzenia określonych umiejętności.

Original price was: 90,00 zł.Current price is: 79,00 zł.

To najniższa cena z ostatnich 30 dni
, , ,

Data i godzina szkolenia: 19.09.2024 r. godz. 17:00, Czas trwania szkolenia (godz. dydakt.): 2,  w tym praca własna z materiałami.

Szkolenie odbywa się za pomocą platformy Zrzut ekranu 2022 08 18 o 11.25.00 removebg preview 1. Rekomendowane przeglądarki internetowe: Opera, Chrome, Firefox. Produkt cyfrowy – dostępny wyłącznie w wersji elektronicznej. Do uczestnictwa potrzebny jest komputer z głośnikiem i dostęp do Internetu. Jeżeli nie otrzymasz linku do szkolenia (  standardowo wysyłany jest 1 dzień przed szkoleniem), zgłoś nam przed szkoleniem, pisząc na adres biuro@cos.edu.pl

• zaświadczenie w formacie PDF do pobrania i samodzielnego wydruku ( dostępne po szkoleniu ),
  • dostęp do szkolenia i materiałów będziesz mieć przez 6 miesięcy od daty odbycia się szkolenia. Przestrzeganie tych ram czasowych jest niezbędne, ponieważ nie będzie możliwości wydłużenia tego okresu, nawet w szczególnych przypadkach,
  • materiały szkoleniowe: prezentacja multimedialna, zgoda na badanie – gotowy wzór, arkusz obserwacji dziecka / ucznia, arkusz wywiadu z rodzicem, arkusz wywiadu z wychowawcą ( dostępne po szkoleniu ),
  • możliwość zadawania pytań prowadzącemu szkolenie ( po części merytorycznej szkolenia).

Dla kogo jest to szkolenie:

•  psychologów przedszkolnych i szkolnych

• Diagnoza psychologiczna: czym jest?  jaki ma cel? etapy diagnozy?, zasady procesu diagnostycznego.
  • Zgoda na badanie i obecność rodzica – kiedy jest potrzebna, wzór.
  • Diagnoza dziecka / ucznia: obserwacja, wywiad z rodzicem, wywiad z wychowawcą, narzędzia standaryzowane – zasady korzystania, przykłady.
  • Współpraca z Poradnią psychologiczno-pedagogiczną – kiedy pokierować rodzica.

Szkolenie dotyczy dziedziny pracy psychologa jaką jest szeroko rozumiana diagnoza . To temat, który często wywołuje wile niewiadomych. Podczas szkolenia dokładnie omówię czym jest diagnoza psychologiczna w placówce oraz w jaki sposób psycholog może ją realizować, a także dokumentować . Dzięki temu szkoleniu psycholog będzie pewniejszy i bardziej skuteczny w swoich działaniach.

Psychologowie po szkoleniu będą dokładnie wiedzieć czym jest diagnoza psychologiczna, kiedy ją rozpocząć, jak ją przeprowadzić oraz poprawnie udokumentować. Podczas szkolenia zostanie także omówiona współpraca z Poradniami Psychologiczno-pedagogicznymi – zasady i korzyści.

Korzyści ze szkolenia w Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS :

• gotowe wzory dokumentów do wykorzystania w placówce,
    • efektywna diagnoza dzieci/uczniów,
    • nawiązywanie współpracy z Poradnią p-p,
    • wiedza na temat diagnozy psychologa w szkole i przedszkolu.

Prowadząca: psycholog Sandra Wilfort