Opcja:

1. Szkolenie PODSTAWY PRAWNE organizacji POMOCY PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ i zatrudniania specjalistów + materiały szkoleniowe : 90 zł,
  2. Kupujesz szkolenie PODSTAWY PRAWNE organizacji POMOCY PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ i zatrudniania specjalistów materiały szkoleniowe i Teczka ucznia ze SPE: 180 120 zł

już od: 90,00

,

Szkolenie nagranie (odsłuchania). Produkt cyfrowy – dostępny wyłącznie w wersji elektronicznej. Pliki oraz nagranie zostały zabezpieczone kodowanymi znakami, które pozwalają na zidentyfikowanie osoby udostępniającej je nielegalnie.

Do uczestnictwa potrzebny jest komputer z głośnikiem i dostęp do Internetu. Dostępne bezpośrednio po opłaceniu (zaksięgowaniu).

Czas szkolenia (godz. dydakt.): 1,5  w tym praca własna z materiałami.

• zaświadczenie w formacie PDF do pobrania i samodzielnego wydruku (opcja 1 i 2),
  • dostęp do szkolenia i materiałów będziesz mieć przez 6 miesięcy od daty zakupu szkolenia. Przestrzeganie tych ram czasowych jest niezbędne, ponieważ nie będzie możliwości wydłużenia tego okresu, nawet w szczególnych przypadkach (opcja 1 i 2),
  • materiały szkoleniowe: wykaz źródeł regulacji prawnych oraz najważniejsze zapisy regulujące organizację pomocy psychologiczno-pedagogicznej, wykaz podstawowych zadań dyrektora w zakresie organizacji pomocy psych.-ped., wzór procedury organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej, wniosek o objęcie ucznia pomocą psychologiczno-pedagogiczną, arkusz pomocy psychologiczno-pedagogicznej – osobny dla przedszkoli, osobny dla szkół (opcja 1 ),
  • materiały edukacyjne: Teczka ucznia ze SPE (opcja 2),

Szkolenie w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS zakończone jest zaświadczeniem zgodnym z rozporządzeniem MEN, w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z 2019 poz. 1045), przydatnym do awansu zawodowego lub potwierdzenia określonych umiejętności.

Dla kogo jest to szkolenie:

• Dyrektorów, nauczycieli i specjalistów przedszkoli, szkół i placówek,

• Obowiązki dyrektora w zakresie planowania i organizowania pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
  • Procedura objęcia ucznia pomocą psychologiczno-pedagogiczną.
  • Formy pomocy psychologiczno-pedagogicznej w przedszkolu i w szkole oraz warunki ich organizacji.
  • Formy pomocy, których uruchomienie wymaga posiadanie w tej sprawie opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej.
  • Niezbędne kwalifikacje nauczycieli pozwalające na realizację zajęć z pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
  • Zadania wychowawcy, jako koordynatora organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
  • Zadania wszystkich nauczycieli w zakresie planowania pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów oraz udzielania pomocy w trakcie bieżącej pracy z uczniem.
  • Dokumentacja działań związanych z organizacją pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
  • Ocena efektywności pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
  • Formy pomocy psychologiczno-pedagogicznej udzielane nauczycielom i rodzicom.

Jedną z podstawowych form działalności dydaktyczno-wychowawczej szkoły są zajęcia prowadzone w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Zarówno prowadzone statystyki, jak i doświadczenia nauczycieli pokazują, iż coraz większa grupa dzieci i młodzieży wymaga objęcia pomocą, a zadania w tym obszarze stają się coraz bardziej istotne dla stworzenia optymalnych warunków kształcenia i rozwoju. Szkolenie pozwoli na zwiększenie kompetencji w zakresie prawidłowego i efektywnego organizowania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w przedszkolu i w szkole.

Korzyści ze szkolenia w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS:

• Zapoznasz się z regulacjami prawnymi, będącymi delegacją do objęcia uczniów pomocą psychologiczno-pedagogiczną i jej prawidłowego organizowania, otrzymają podstawowe zapisy i źródła prawa.
  • Usystematyzujesz swoją wiedzę na temat zadań dyrektora, wychowawcy, nauczycieli i specjalistów.
  • Przyjrzysz się możliwym formom udzielania pomocy oraz wymaganiom, jakie muszą być spełnione do ich realizacji, w tym wymaganiom kwalifikacyjnym nauczycieli.
  • Będziesz miał/a możliwość doprecyzowania, na czym polega udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej uczniowi w trakcie bieżącej pracy z uczniem.
  • Otrzymasz wzory druków do wykorzystania podczas dokumentowania działań.

Prowadząca: Sabina Müller

wykaz teczki tutaj, przy zakupie opcji 2:

1. Wzór – Arkusz Diagnozy  Dziecka,
  2. Okresowa WOPFU jako ewaluacja podejmowanych działań (wypełniony),
  3. Wzór – Karta pomocy psychologiczno – pedagogicznej,
  4. Protokół z zebrania zespołu do spraw pomocy psychologiczno – pedagogicznej (IPET),
  5. Klasyfikacja uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,
  6. Kwestionariusz wywiadu z rodzicami,
  7. TERAPIA PEDAGOGICZNA – zestaw bibliograficzny- przydatne pozycje do pracy z uczniami ze SPE,
  8. Opis działań do dokumentacji,
  9. Informacja o ustalonych formach objęcia ucznia/uczennicy,
  10. Wniosek o objęcie pomocą psychologiczno-pedagogiczną,