Szkolenie offline – do odsłuchania. Produkt cyfrowy – dostępny wyłącznie w wersji elektronicznej. Pliki oraz nagranie zostały zabezpieczone kodowanymi znakami, które pozwalają na zidentyfikowanie osoby udostępniającej je nielegalnie.
Do uczestnictwa potrzebny jest komputer z głośnikiem i dostęp do Internetu. Dostępne bezpośrednio po opłaceniu (zaksięgowaniu).
Czas szkolenia (godz. dydakt.): 1,5h w tym praca własna z materiałami.
Otrzymasz:
- zaświadczenie w formacie PDF do pobrania i samodzielnego wydruku,
-
dostęp do nagrania szkolenia będziesz mieć przez 6 miesięcy od daty zakupu szkolenia nagrania, przestrzeganie tych ram czasowych jest niezbędne, ponieważ nie będzie możliwości wydłużenia tego okresu, nawet w szczególnych przypadkach.
- materiały szkoleniowe: prezentacja szkoleniowa – dostęp materiałów będziesz mieć przez 6 miesięcy od daty zakupu materiałów, przestrzeganie tych ram czasowych jest niezbędne, ponieważ nie będzie możliwości wydłużenia tego okresu, nawet w szczególnych przypadkach.
Dla kogo jest to szkolenie:
- nauczycieli wszystkich typów szkół, pedagogów, psychologów oraz wszystkich prcujących z osobami ze spectrum autymu.
Program szkolenia:
- Czym jest wirtualny autyzm?
- Epoka wirtualnych autystów.
- Objawy i przyczyny autyzmu cyfrowego.
- Zagrożenia, jakie niesie cyfrowy autyzm.
- Zapobieganie oraz walka z autyzmem cyfrowym.
Opis szkolenia:
Ograniczenie relacji z innymi ludźmi, drażliwość, agresja, opóźnienie rozwoju psychicznego – to główne objawy autyzmu cyfrowego. Przyczyny tego zaburzenia są jednak zupełnie inne niż spektrum autyzmu, który jest powszechnie znamy.
Czy zatem jest autyzm cyfrowy (wtórny)? Jakie negatywne konsekwencje niesie wczesna i nadmierna ekspozycja ekranu? Czy dzieci XXI wieku naprawdę narażone są na „autyzm z powodu ekranów”. Odpowiedzi na te pytania poznasz w czasie szkolenia dr Marty Koplejewskiej.
Korzyści ze szkolenia w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS:
- Zdobędziesz wiedzę dotyczącą zastosowania TIK na lekcjach.
- Poznasz bezpłatne programy, narzędzia i aplikacje internetowe, które możesz zastosować w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi.
- Nauczysz się tworzyć ciekawe interaktywne pomoce dydaktyczne, które można wykorzystać z dziećmi podczas zajęć
Prowadząca: dr Marta Koplejewska