Cyfrowy autyzm, czyli jak przywiązanie do ekranu wpływa na ucznia + 2 szkolenia

W pakiecie również dostęp do poniższych szkoleń.

Promocja ograniczona czasowo do: 31.03.2024 r.

Agresja i autoagresja u uczniów ze spektrum autyzmu- jak sobie z nią radzić?

szkolenie offline w pakiecie

Na stanie

Mity i fakty na temat autyzmu

szkolenie offline w pakiecie

Na stanie

, , ,

Cyfrowy autyzm, czyli jak przywiązanie do ekranu wpływa na ucznia

Szkolenie offline – do odsłuchania. Produkt cyfrowy – dostępny wyłącznie w wersji elektronicznej. Pliki oraz nagranie zostały zabezpieczone kodowanymi znakami, które pozwalają na zidentyfikowanie osoby udostępniającej je nielegalnie.

Do uczestnictwa potrzebny jest komputer z głośnikiem i dostęp do Internetu. Dostępne bezpośrednio po opłaceniu (zaksięgowaniu).

Czas szkolenia (godz. dydakt.): 1,   w tym praca własna z materiałami.

• 3 zaświadczenia w formacie PDF do pobrania i samodzielnego wydruku,
  • dostęp do nagrania na okres 3 m-cy,
  • materiały: prezentacja, Propozycja stron aplikacji, stron internetowych oraz narzędzi

Dla kogo jest to szkolenie:

• nauczycieli wszystkich typów szkół, pedagogów, psychologów oraz wszystkich prcujących z osobami ze spectrum autymu.

• Czym jest wirtualny autyzm?
  • Epoka wirtualnych autystów.
  • Objawy i przyczyny autyzmu cyfrowego.
  • Zagrożenia, jakie niesie cyfrowy autyzm.
  • Zapobieganie oraz walka z autyzmem cyfrowym.

Ograniczenie relacji z innymi ludźmi, drażliwość, agresja, opóźnienie rozwoju psychicznego – to główne objawy autyzmu cyfrowego. Przyczyny tego zaburzenia są jednak zupełnie inne niż spektrum autyzmu, który jest powszechnie znamy.

Czy zatem jest autyzm cyfrowy (wtórny)? Jakie negatywne konsekwencje niesie wczesna i nadmierna ekspozycja ekranu? Czy dzieci XXI wieku naprawdę narażone są na „autyzm z powodu ekranów”. Odpowiedzi na te pytania poznasz w czasie szkolenia dr Marty Koplejewskiej.

Korzyści ze szkolenia w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS:

• Zdobędziesz wiedzę dotyczącą zastosowania TIK na lekcjach.
  • Poznasz bezpłatne programy, narzędzia i aplikacje internetowe, które możesz zastosować w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi.
  • Nauczysz się tworzyć ciekawe interaktywne pomoce dydaktyczne, które można wykorzystać z dziećmi podczas zajęć

Prowadząca: dr Marta Koplejewska