Lęk u dzieci ze spektrum autyzmu

, , , ,

Lęk u dzieci ze spektrum autyzmu

Szkolenie offline – do odsłuchania. Produkt cyfrowy – dostępny wyłącznie w wersji elektronicznej. Pliki oraz nagranie zostały zabezpieczone kodowanymi znakami, które pozwalają na zidentyfikowanie osoby udostępniającej je nielegalnie.

Do uczestnictwa potrzebny jest komputer z głośnikiem i dostęp do Internetu. Dostępne bezpośrednio po opłaceniu (zaksięgowaniu).

Czas szkolenia (godz. dydakt.): 1,5  w tym praca własna z materiałami.

Szkolenie offline w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS zakończone jest zaświadczeniem zgodnym z rozporządzeniem MEN, w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z 2019 poz. 1045), przydatnym do awansu zawodowego lub potwierdzenia określonych umiejętności.

• zaświadczenie w formacie PDF do pobrania i samodzielnego wydruku,
  • dostęp do nagrania na okres 3 m-cy,
  • materiały: prezentacja

Dla kogo szkolenie:

• nauczycieli wszystkich typów szkół, pedagogów, psychologów oraz wszystkich prcujących z osobami ze spektrum autyzmu.

• Definicja leku.
  • Wybrane cechy charakteryzujące objawy lęku.
  • Źródła lęku.
  • Diagnostyka oraz praktyczne sposoby radzenia sobie z lękami.

Dla dziecka z zaburzeniami ze spektrum autyzmu zwykłe codzienne sytuacje w szkole czy w domu często stanowią nieustające źródło lęku. To on jest jedną z przyczyn gniewu, frustracji, a nawet agresji. Negatywnie wpływa też na umiejętności społeczne dziecka, jego zdolności zapamiętywania i koncentrację. Czy można temu zaradzić?

Prowadząca w przystępny sposób tłumaczy, jak rozpoznać, czy dziecko odczuwa lęk, oraz wyjaśnia, jakie sytuacje powodują jego nasilenie. Szczegółowo omowi pięć głównych czynników będących źródłem lęku oraz przedstawi praktyczne wskazowki. które  uczą dziecko umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Korzyści ze szkolenia w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS:

• Nauczysz się rozpoznawać objawy lęku u dziecka.
  • Dowiesz się, jak zidentyfikować sytuacje, które nasilają lęk.
  • Poznasz pięć najważniejszych czynników będących źródłem lęku.
  • Nauczysz dziecko zarządzania lękiem.
  • Zachęcisz dziecko do rozwijania mocnych stron.

dr Marta Koplejewska