Dobre praktyki

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Od dnia 15.08.2021 r. rozpoczynamy realizację projektu: Dobre praktyki – dzielimy się doświadczeniami.

Celem naszych działań jest:

  • prezentowanie programów i nowatorskich rozwiązań w edukacji oraz przykładowych planów pracy, scenariuszy i innych materiałów przydatnych w pracy nauczyciela,
  • promowanie osiągnięć organizacyjnych i metodycznych,
  • wymiana doświadczeń.
  • inspirowanie przedszkoli, szkół i placówek do podejmowania ciekawych działań edukacyjnych.

Dobre praktyki realizowane w Państwa przedszkolach, szkołach i placówkach prosimy zgłaszać poprzez wypełnienie formularza i przesłanie go wraz z załączonym artykułem drogą elektroniczną na adres mailowy: biuro@cos.edu.pl

W temacie maila proszę wpisać: DOBRE PRAKTYKI – (imię i Nazwisko)

Każde zgłoszenie będzie analizowane, a najciekawsze praktyki będą opublikowane  na naszej stronie internetowej w zakładce DOBRE PRAKTYKI wraz z imionami, nazwiskami autorów oraz nazwami placówek, w których praktyka jest realizowana. Każdy autor otrzyma od Centrum Organizacji Szkoleń zaświadczenie o udziale w projekcie.

Nadesłany materiał nie może naruszać praw autorskich w rozumieniu Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst pierwotny: Dz. U. 1994 r. Nr 24 poz. 83, tekst jednolity: Dz. U. 2000 r. Nr 80 poz. 904).

Zachęcamy Państwa do dzielenia się innowacjami edukacyjnymi, ciekawymi rozwiązaniami metodycznymi,
sposobami radzenia sobie z trudnościami wychowawczymi.

Bezpłatne, nowoczesne narzędzie edukacyjne UOKiK - konsument.edu.pl

5d36bd73 8bac 4a5a 990b 9cdfbb9582e4
  • Uczysz w szkole? Prowadzisz zajęcia dla młodzieży? Być może jesteś rodzicem? Wykorzystaj bezpłatne, nowoczesne narzędzie edukacyjne konsument.edu.pl.
  • To symulator portalu społecznościowego, w którym w bezpieczny sposób pokazujemy, jakie triki stosują oszuści.
  • Phishing, „this is not scam”, dropshipping czy inwestycje alternatywne – jeśli poruszasz się w tych tematach po omacku – ten portal jest dla ciebie!

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów we współpracy z Fundacją ProPublika stworzył darmowe, nowoczesne narzędzie edukacyjne – konsument.edu.pl. Jest to symulator portalu społecznościowego, w którym można doświadczyć 10 zagrożeń realnie spotykanych w internecie, m.in. oszustwa zakupowego, wyłudzenia kodu BLIK, kradzieży tożsamości, oszustwa finansowego czy fałszywej zbiórki charytatywnej. Celem symulatora jest kreowanie prawidłowych zachowań i nawyków w internecie. Stworzyliśmy bezpieczną przestrzeń, w której każdy świadomie może doświadczyć działań oszustów w sieci.

Konsument.edu.pl został przygotowany  z myślą o nauczycielach informatyki, podstaw przedsiębiorczości czy wiedzy o społeczeństwie, nawiązując do obowiązującej podstawy programowej. Z symulatora można skorzystać także w ramach godzin wychowawczych, zajęć dodatkowych czy warsztatów.

Na portalu został udostępniony  film wprowadzający oraz szczegółowe scenariusze zajęć opracowane przez ekspertów. Zawierają m.in. cele, metody, materiały pomocnicze, propozycje przebiegu lekcji oraz testy wiedzy.

Edukacja konsumencka oraz rozwijanie kompetencji społecznych w tym obszarze ma fundamentalne znaczenie dla bezpiecznego funkcjonowania dzieci i młodzieży na rynku w przyszłości. UOKiK poszukuje sposobów dotarcia do jak najszerszego grona nauczycieli, dyrektorów i edukatorów, którzy stawiają na nowoczesną i praktyczną edukację.

Pobierz paczkę z kompletem materiałów >>>

Nauczyciel może czy musi przeciwdziałać przemocy w rodzine?

Na sporządzenie dokumentacji ucznia z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego mamy czas do 30 września lub 30 dni od daty wpływu orzeczenia do placówki.
Dokumenty obowiązujące to
ARKUSZ OCENY WIELOSPECJALISTYCZNEJ POZIOMU FUNKCJONOWANIA UCZNIA ORAZ INDYWIDUALNY PROGRAM EDUKACYJNO-TERAPEUTYCZNY.
Wszystkie kwestie związane z terminami oraz obowiązującymi przepisami zostaną poruszone na spotkaniu, które wprowadza uczestników w macierzyste szkolenie IPET W PRAKTYCE 2021/2022

Przydatnik nauczyciela/wychowawcy.

Temperament w szkolnej ławce

Filmy edukacyjne (dla starszych uczniów szkół podstawowych oraz dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych). Filmy odwołują się do profilaktyki zdrowotnej oraz znaczenia zdrowia. W atrakcyjny dla odbiorców sposób omówiona została historia wynalezienia szczepionki, istota jej działania oraz wpływ na choroby zakaźne, które mogą być zwalczane dzięki szczepieniom. Uczniowie poznają też konsekwencje związane z ryzykiem braku szczepień.

Blog

Shopping Cart
Scroll to Top