Jak tworzyć zadania edukacyjne z wykorzystaniem strategii STEAM?

Szkolenie pozwala nauczycielom na poznanie nowoczesnych metod kształcenia interdyscyplinarnego, które łączą nauki przyrodnicze, technologię, inżynierię, sztukę i matematykę. Dzięki temu podejściu uczniowie zdobywają umiejętności potrzebne w świecie przyszłości. Nauczyciele dowiedzą się, jak skutecznie wykorzystać elementy modelu STEAM na swoich zajęciach.

Brak w magazynie

, ,

Data i godzina szkolenia: 21.10.2024 r. godz. 17.00. Czas trwania szkolenia (godz. dydakt.):1,5 w tym praca własna z materiałami.

Szkolenie odbywa się za pomocą platformy .Zrzut ekranu 2022 08 18 o 11.25.00 removebg preview 1 1 Rekomendowane przeglądarki internetowe: Opera, Chrome, Firefox. Produkt cyfrowy – dostępny wyłącznie w wersji elektronicznej. Do uczestnictwa potrzebny jest komputer z głośnikiem i dostęp do Internetu. Jeżeli nie otrzymasz linku do szkolenia (  standardowo wysyłany jest 1 dzień przed szkoleniem), zgłoś nam przed szkoleniem, pisząc na adres biuro@cos.edu.pl

• zaświadczenie w formacie PDF do pobrania i samodzielnego wydruku (dostępne po szkoleniu),
    • dostęp do szkolenia i materiałów będziesz mieć przez 6 miesięcy od daty odbycia się szkolenia. Przestrzeganie tych ram czasowych jest niezbędne, ponieważ nie będzie możliwości wydłużenia tego okresu, nawet w szczególnych przypadkach,
    • możliwość zadawania pytań prowadzącemu szkolenie ( po części merytorycznej szkolenia).

Szkolenie w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS zakończone jest zaświadczeniem zgodnym z rozporządzeniem MEN, w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z 2019 poz. 1045), przydatnym do awansu zawodowego lub potwierdzenia określonych umiejętności.

• nauczycieli, dyrektorów, rodziców i innych zainteresowanych osób

• Co to jest zadanie edukacyjne?
  • Zadanie edukacyjne i jego znaczenie w procesie nauczania- uczenia się.
  • Zasady projektowania dobrych zadań edukacyjnych przedmiotowych i interdyscyplinarnych.
  • Miejsce zadań edukacyjnych w procesie nauczania- uczenia się.
  • Co to jest model STEAM?
  • Jak tworzyć zadania edukacyjne w modelu STEAM?
  • Narzędzia , metody , techniki pomagające na tworzenie zadań edukacyjnych z wykorzystaniem STEAM.
  • Przykłady dobrych praktyk.

Opis szkolenia

Szkolenie z tworzenia zadań edukacyjnych w modelu STEAM dostarcza nauczycielom praktycznych umiejętności projektowania angażujących, interdyscyplinarnych zadań, które łączą naukę, technologię, inżynierię, sztukę i matematykę. Uczestnicy poznają zasady projektowania zadań edukacyjnych, które wspierają kreatywność i rozwijają kluczowe kompetencje uczniów, takie jak myślenie krytyczne, rozwiązywanie problemów oraz współpraca. Szkolenie pomoże nauczycielom integrować różne dziedziny nauki w sposób, który zainteresuje uczniów i zwiększy efektywność nauczania. Dzięki nowoczesnym narzędziom, metodom i technikom pedagodzy będą lepiej przygotowani do stawiania wyzwań edukacyjnych, które angażują uczniów, pobudzają ich ciekawość i rozwijają ich zdolności twórcze.

Korzyści ze szkolenia w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS:

• Poznasz koncepcję tworzenia zadań edukacyjnych, w tym w modelu STEAM.
  • Wzmocnisz kompetencje w zakresie tworzenia dobrych zadań edukacyjnych.
  • Otrzymasz inspirację do pracy na lekcji.

Prowadząca: Dorota Podorska