Nauczyciel współorganizujący proces kształcenia ucznia – zadania, obowiązki, dokumentacja oraz efektywna współpraca
Szkolenie offline – do odsłuchania. Produkt cyfrowy – dostępny wyłącznie w wersji elektronicznej. Pliki oraz nagranie zostały zabezpieczone kodowanymi znakami, które pozwalają na zidentyfikowanie osoby udostępniającej je nielegalnie.
Do uczestnictwa potrzebny jest komputer z głośnikiem i dostęp do Internetu. Dostępne bezpośrednio po opłaceniu (zaksięgowaniu).
Czas szkolenia (godz. dydakt.): 1, w tym praca własna z materiałami.
Otrzymasz :
- zaświadczenie w formacie PDF do pobrania i samodzielnego wydruku,
- dostęp do nagrania na okres 6 m-cy,
Dla kogo jest to szkolenie:
nauczycieli współorganizujących kształcenie dla dzieci /uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, oraz nauczycieli przedmiotowych, którzy współpracują na codzień z NW, dla dyrektorów
Program szkolenia:
- Usystematyzowanie wiedzy z zakresu zadań i obowiązków nauczyciela współorganizującego kształcenie uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
- Nauczyciel współorganizujący – jego rola oraz zadania wynikające
z przepisów prawa. - Tworzenie dostosowań dla ucznia z opinią.
- Sporządzanie dokumentacji dla ucznia z orzeczeniem.
Opis szkolenia:
W czasie szkolenia zostanie usystematyzowana wiedza na temat praw i obowiązków nauczyciela współorganizującego wynikająca z przepisów prawa, oraz dokumentacji którą jest zobowiązany prowadzić nauczyciele współorganizujący.
Jakie są zadania nauczyciela współorganizującego kształcenie specjalne? Jak zorganizować warsztat pracy w zależności od potrzeb rozwojowych i możliwości ucznia na danym etapie edukacyjnym? Jak dokumentować swoją pracę? odpowiedzi na te pytania poznasz w czasie szkolenia.
Korzyści ze szkolenia w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS:
- Poznasz prawne i praktyczne aspekty pracy nauczyciela współorganizującego proces edukacji.
- Dowiesz się, na czym polega rola nauczyciela wspomagającego i jakie są jego zadania.
- Dowiesz się, jak praktycznie zorganizować warsztat pracy w zależności od potrzeb rozwojowych i możliwości ucznia na danym etapie edukacyjnym.
- Dowiesz się, jak dokumentować swoją pracę.
Prowadząca: dr Marta Koplejewska