Promocja

Od inspiracji do innowacji – krok po kroku

Cel szkolenia: Szkolenie odpowiada na kluczowe pytania dotyczące roli innowacji w szkole, a także pomoże w zdobyciu wiedzy niezbędnej do awansu zawodowego.  To doskonała okazja, aby przekształcić inspirację w rzeczywiste działania innowacyjne w edukacji

Original price was: 90,00 zł.Current price is: 69,00 zł.

To najniższa cena z ostatnich 30 dni
, ,

Data i godzina szkolenia: 18.09.2024 r. godz. 19:00 Czas trwania szkolenia (godz. dydakt.): 3h w tym praca własna z materiałami.

Szkolenie odbywa się za pomocą platformy Zrzut ekranu 2022 08 18 o 11.25.00 removebg preview 1 1 . Rekomendowane przeglądarki internetowe: Opera, Chrome, Firefox. Produkt cyfrowy – dostępny wyłącznie w wersji elektronicznej. Do uczestnictwa potrzebny jest komputer z głośnikiem i dostęp do Internetu. Jeżeli nie otrzymasz linku do szkolenia ( standardowo wysyłany jest 1 dzień przed szkoleniem), zgłoś nam przed szkoleniem, pisząc na adres biuro@cos.edu.pl

• zaświadczenie w formacie PDF do pobrania i samodzielnego wydruku,
  • dostęp do nagrania szkolenia będziesz mieć przez 6 miesięcy od daty zakupu szkolenia nagrania, przestrzeganie tych ram czasowych jest niezbędne, ponieważ nie będzie możliwości wydłużenia tego okresu, nawet w szczególnych przypadkach.

materiały szkoleniowe:

Kartę innowacji,

Ebook pt. Innowacja a awans zawodowy w pytaniach i odpowiedziach,

Przykładową innowację pt. Lekcje do góry nogami, czyli nauczanie hybrydowe na języku polskim.

• możliwość zadawania pytań prowadzącemu szkolenie ( po części merytorycznej szkolenia).

Dla kogo szkolenie:

• nauczyciele różnych przedmiotów i typów szkół, w tym ubiegający się o awans zawodowy

Problemy, z którymi zmagają się nauczyciele, to m.in. : brak rzetelnej wiedzy na temat innowacji, trudności w odróżnieniu tego, co jest, a co nie jest innowacją, niepewność co do formalnych wymogów związanych z jej wdrażaniem, wreszcie jak ją wpisać do planu rozwoju czy zaprezentować podczas postępowania kwalifikacyjnego. Podczas szkolenie zatem nauczyciele  dowiedzą się, po co nam innowacje w szkole, czym jest innowacja pedagogiczna oraz jakie korzyści przynosi w dynamicznie zmieniającym się świecie. Uczestnicy dowiedzą się, co jest, a co nie jest innowacją w szkole oraz jakie formalności należy spełnić, aby wprowadzić innowację zgodnie z prawem. Omówione zostaną również aspekty praktyczne, takie jak proces innowacji od diagnozy po ewaluację oraz powiązanie innowacji z awansem zawodowym nauczyciela. Na koniec szkolenia uczestnicy zapoznają się z przykładowymi innowacjami i kartą innowacji, co pozwoli im lepiej przygotować się do własnych działań innowacyjnych. Szkolenie to jest idealnym rozwiązaniem dla nauczycieli, którzy chcą unowocześnić swoje metody pracy i skuteczniej odpowiadać na potrzeby współczesnych uczniów.

Program szkolenia :

• Po co nam innowacje w szkole? – poszukiwanie odpowiedzi.
  • Innowacja w świecie turbulencji.
  • Co to jest innowacja pedagogiczna i jakie są jej rodzaje.
  • Co jest a co nie jest innowacją w szkole?
  • Innowacje wokół nas.
  • Innowacja a przepisy prawa.
  • Wymagania formalne dotyczące innowacji.
  • Wszystko, co trzeba wiedzieć o procesie innowacji od startu do mety.
  • Innowacja pedagogiczna a awans zawodowy: zapisy w planie rozwoju, pomysły na innowacje, innowacja a rozwiązanie problemów, innowacja na postępowaniu kwalifikacyjnym w pytaniach i przykładowych odpowiedziach.
  • Karta innowacji- omówienie.

Korzyści ze szkolenia w NODN COS

• Uporządkujesz swoją wiedzę nt. innowacji: definicja, przepisy regulujące kwestie dotyczące innowacji.
    • Scharakteryzujesz rodzaje innowacji pedagogicznych.
    • Będziesz potrafił wymienić zasady opracowania, wdrażania i ewaluacji innowacji pedagogicznej w szkole.
    • Wymienisz przykłady nowatorskich innowacji różnego typu.
    • Poznasz przykładowe zapisy stosowane w Planie rozwoju w kontekście innowacji.
    • Zapoznasz się z e-bookiem pt. Innowacja a awans zawodowy w pytaniach i odpowiedziach.

Prowadząca: Dorota Podorska