1,5 – godziny dydaktyczne szkolenia na żywo w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS zakończone jest zaświadczeniem zgodnym z rozporządzeniem MEN, w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z 2019 poz. 1045), a także 3 miesięcznym dostępem do nagrania.
„7 pomysłów na skuteczną pracę z uczniem z dysleksją”
Data szkolenia: 17.02.2023 r. g. 18:00
Program szkolenia:
- Etiopatogeneza wystepowania dysleksji
- Charakterystyczne symptomy świadczące o zagrożeniu dysleksji
- Metody pracy z uczniem dyslektycznym
- Wskazówki dla pedagoga do pracy z dzieckiem z dysleksją
Opis szkolenia:
Uczniowie dyslektyczni, mający problemy z czytaniem i pisaniem, bardzo często próbują samodzielnie wyeliminować braki w nauce poprzez dodatkowe ćwiczenia. Niestety niejednokrotnie zdarza się, że ogromny nakład wysiłku i czasu przynosi efekty odwrotne do zamierzonych. Brak rezultatów i nienadążanie za klasą powoduje u dziecka spadek motywacji do nauki, niechęć do szkoły i stres. Wiedza zdobyta podczas szkolenia pomoże Ci należycie wesprzeć uczniów tak, by uniknęli podobnych frustracji.
Treść szkolenia obejmuje charakterystykę i sposób diagnozy objawów dyslektycznych, a także przedstawienie najczęściej popełnianych błędów w terapii osób z dysleksją. Prowadząca szkolenie zaprezentuje również ciekawe metody pracy, które w skuteczny i przyjemny sposób pomogą uczniowi utrwalić ćwiczone umiejętności.
Korzyści ze szkolenia w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS:
- Zapoznasz się z technikami standardowego badania pedagogicznego i procedurami postępowania terapeutycznego, ze szczególnym uwzględnieniem deficytu fonologicznego w dysleksji
- Dowiesz się, jak skutecznie pracować z uczniem z dysleksją
- Zrozumiesz, na czym polega i skąd bierze się dysleksja
- Otrzymasz praktyczne wskazówki do wykorzystania na zajęciach
Dla kogo jest to szkolenie:
- pedagogów, psychologów, terapeutów, nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, nauczycieli wspomagających, rodziców dzieci ze spektrum autyzmem oraz pozostałych osób zainteresowanych tą problematyką, pracujących lub planujących pracę z osobami z autyzmem
Prowadząca:
dr Marta Koplejewska
nauczyciel dyplomowany, oligofrenopedagog, wykładowca akademicki, rzeczoznawca podręczników z fizyki, specjalistka od niekonwencjonalnych metod nauczania, popularyzatorka nauki w Uniwersytetach Dziecięcych. W 2019 roku obronila tytul doktora w dziedzinie nauk społecznych – dyscyplina: pedagogika. Na co dzień związana jest z Zespołem Placówek Szkolno-Wychowawczo -Rewalidacyjnych w Cieszynie. Pracuje z dziećmi i młodzieżą z różnym stopniem niepełnosprawności intelektualnej, deficytami rozwojowymi oraz w normie intelektualnej. Była prodziekan, w poznańskiej Wyższej Szkole Bezpieczeństwa z siedzibą w Skoczowie.