07.09.2022 r.

Szkolenie wpisuje się w:

• priorytetu MEN: Podnoszenie jakości edukacji poprzez działania uwzględniające zróżnicowane potrzeby rozwojowe i edukacyjne wszystkich uczniów.
  • zadania z zakresu nadzoru pedagogicznego dla kuratorów oświaty w zakresie kontroli w: przedszkolach, szkołach podstawowych, ponadpodstawowych, placówkach oświatowo-wychowawczych, szkolnych schroniskach młodzieżowych, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, wskazanych  w art. 2 pkt 7 ustawy – Prawo oświatowe.

Opis szkolenia:

Szkolenie jest swoistym wsparciem dla nauczycieli, pedagogów w zakresie konstruowania programu profilaktyczno-wychowawczego. Jest to obowiązkowy dokument, który należy sporządzić do 30 września. Na spotkaniu zostaną omówione najczęściej popełniane błędy przy pracy zespołu oraz przedstawione wskazówki jak ich uniknąć. Każdy uczestnik zostanie zaopatrzony w niezbędną wiedzę do wykorzystania w pracy.

• wszystkich zainteresowanych nauczycieli, pedagogów szkolnych, psychologów i innych specjalistów.

• Poznasz obowiązujące przepisy prawa,
  • Zdobędziesz umiejętność konstruowania programu profilaktyczno-wychowawczego.
  • Nabędziesz umiejętności tworzenia narzędzi poprzedzających sporządzenie programu profilaktyczno-wychowawczego.
  • Podstawa prawna.
  • Program profilaktyczno - wychowawczy - po co i kto go sporządza?
  • Program profilaktyczno - wychowawczy krok po kroku. Czyli jak planować i diagnozować?
  • Ewaluacja programu. Analiza przykładowych ankiet i programu

Po ukończeniu szkolenia online lub uczestnictwie w szkoleniu na żywo uczestnik, otrzymuje zaświadczenie zgodne z rozporządzeniem MEN w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z 2019 poz. 1045), do pobrania w formacie PDF ( www.cos.edu.pl > Moje konto > Moje certyfikaty/zaświadczenia).

Dostępne materiały po szkoleniu

Udział w szkoleniu

Prowadząca szkolenie

Angelika Perdek Chabinowska