20.10.2022 r.

Bezpłatne

Bezpłatne szkolenie uprawnia wyłącznie do uczestnictwa w szkoleniu, w czasie rzeczywistym.

• Szkolenie odbywa się za pomocą platformy .Rekomendowane przeglądarki internetowe: Opera, Chrome, Firefox.
  • Otrzymasz link z rejestracją na szkolenie (sprawdź folder spam i inne).

Jeśli:

to już dziś możesz wykupić dostęp do szkolenia w pełnej wersji z zaświadczeniem, w PROMOCYJNEJ CENIE!

TYLKO 69 zł

Szkolenie wpisuje się w realizację:

•  priorytetu MEN: Wychowanie zmierzające do osiągnięcia ludzkiej dojrzałości poprzez kształtowanie postaw ukierunkowanych na prawdę, dobro i piękno, uzdalniających do odpowiedzialnych decyzji.
  • zadania z zakresu nadzoru pedagogicznego dla kuratorów oświaty w zakresie kontroli w: przedszkolach, szkołach podstawowych, ponadpodstawowych, placówkach oświatowo-wychowawczych, szkolnych schroniskach młodzieżowych, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, wskazanych  w art. 2 pkt 7 ustawy – Prawo oświatowe

Opis szkolenia:

Na szkoleniu porozmawiamy o wybranych zagadnieniach związanych  z okresem dojrzewania i jego specyfice w sytuacji nastolatka z ZA, w aspekcie relacji społecznych oraz funkcjonowania szkolnego.

Omówimy elementy pomocy terapeutycznej, której mogą udzielać osoby wspierające rozwój.

Przyjrzymy się także funkcjonowaniem Aspich w aspekcie biologicznej teorii temperamentów H. Eysencka.

Klika słów powiemy o damskiej wersji ZA. O dziewczętach ze spektrum często mówi się, że są mistrzyniami kamuflażu, dlatego też bywa, że są  nie rozpoznane, pozostają na uboczu grupy i życia społecznego,  co nie pozwala im rozwinąć pełni swoich możliwości, a czasem jest czynnikiem dezintegrującym codzienne funkcjonowanie.

Dla kogo szkolenie:

• pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych,
    • pedagogów i psychologów szkolnych,
    • zainteresowanych  nauczycieli/wychowawców,
    • studentów kierunków pedagogicznych.
  •  zaświadczenia PDF do pobrania z poziomu uczestnika szkolenia na www.cos.edu.pl,
  • dostępu do nagrania szkolenia na okres 3 m-cy.

Po ukończeniu szkolenia online lub uczestnictwie w szkoleniu na żywo ( dotyczy pakietu) uczestnik, otrzymuje zaświadczenie zgodne z rozporządzeniem MEN w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z 2019 poz. 1045), do pobrania w formacie PDF ( www.cos.edu.pl > Moje konto > Moje certyfikaty/zaświadczenia) - w ramach wykupionego pakietu szkolenia.

•

• Uzupełnisz i uporządkujesz wiedzę nt. okresu dojrzewania nastolatków z ZA w kontekście prawideł rozwojowych, szczególnie w zakresie relacji rówieśniczych
  • ZA - podstawowe pojęcia-przypomnienie najistotniejszych informacji.
  • Zespół Aspergera jako zaburzenie uczenia się zachowań społecznych.
  • Osobista nawigacja.
  • Przyjaźń i związki koleżeńskie osób z ZA.
  • Okiem praktyka.
  • Typy temperamentów w odniesieniu do ZA.

Udział w bezpłatnym szkoleniu

Prowadząca szkolenie