2-godziny dydaktyczne szkolenia na żywo w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS zakończone jest zaświadczeniem zgodnym, z rozporządzeniem MEN w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z 2019 poz. 1045), a także dostępem do nagrania na okres 3 m-cy.
Pierwsza pomoc psychologiczna. Zaburzenia lękowe, depresyjne u dzieci i młodzieży
Data szkolenia: 24.11.2022 r. g. 19:00
Nauki społeczne zidentyfikowały wiele ważnych umiejętności psychologicznych oraz zbadały obszary, dzięki którym możemy lepiej radzić sobie w nieprzewidzianych i trudnych sytuacjach, a dzięki temu, nasza pomoc skierowana do dzieci i młodzieży stanie się skuteczniejsza.
Poszerzając własną perspektywę będziemy umieli modelować i kształtować wśród podopiecznych takie postawy i sposób funkcjonowania, by potrafili oni radzić sobie ze stresem, brakiem stabilności, a równocześnie rozwijać w pełni własne potencjały.
Opis szkolenia:
Nadmierny stres i sytuacje kryzysowe stanowią duże obciążenie psychiczne mogą zaburzać codzienne funkcjonowanie oraz negatywnie wpływać na rozwój dzieci i młodzieży.
Warto wiedzieć, jakie sygnały powinny niepokoić osoby wspierające rozwój, jak reagować w sytuacjach niespodziewanych i trudnych wydarzeń, zarówno tych zewnętrznych jak i tych, które mogą wystąpić w życiu naszych wychowanków.
Warto także pamiętać, że dbając we właściwy sposób o siebie i własną higienę psychiczną, będziemy lepszymi wychowawcami i nauczycielami.
Program szkolenia :
- Kryzys – rodzaje, obszary oddziaływań, elementy interwencji
- Pierwsza pomoc psychologiczna
- Emocje w poczuciu zagrożenia
- Zaburzenia lękowe, depresyjne u dzieci i młodzieży
- Stres – wróg czy przyjaciel
- Odporność psychiczna – konieczność czy fanaberia
- Wybrane zasoby osobiste i umiejętności psychologiczne. Pomoc na niespokojny czas
- Empatia, czy syntonia „Pomagaczu”- zadbaj o sobie.
- Elementy równowagi emocjonalnej nauczyciela/wychowawcy
Korzyści ze szkolenia w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS
- Uzupełnisz i uporządkujesz wiedzę nt. problemów związanych z sytuacjami kryzysowymi
- Nauczysz się rozpoznawać niepokojące syndromy świadczące o przeciążeniu emocjonalnym
- Poznasz wybrane umiejętności psychologiczne oraz obszary zasobów osobistych pomocnych w pracy osoby wspierającej rozwój
Dla kogo szkolenie:
-
pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych,
-
pedagogów i psychologów szkolnych,
-
zainteresowanych nauczycieli/wychowawców,
-
studentów kierunków pedagogicznych.
Prowadząca:
Joanna Nienałtowska-Padło
Jestem pedagogiem, psychoprofilaktykiem, coachem, doświadczonym trenerem Rad Pedagogicznych, pracuję z dziećmi i młodzieżą. Prowadzę indywidualne zajęcia wpierające rozwój, zajęcia mające na celu redukowanie problemów szkolnych oraz realizujące zalecenia poradni psychologiczno-pedagogicznych. Realizuję także warsztaty rozwijające, ukierunkowane na efektywność uczenia się, zajęcia socjoterapeutyczne i uprawniające rozwój społeczny. Pedagogika jest moją pasją, więc staram się śledzić na bieżąco nowe trendy w zakresie uczenia i wychowania oraz wprowadzać je w życie.