2-godziny dydaktyczne szkolenia w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS zakończone jest zaświadczeniem, a także dostępem do nagrania na okres 3 m-cy oraz materiałów w PDF.
Nowe zadania placówek w przeciwdziałaniu demoralizacji i przestępczości nieletnich
Nagranie szkolenia zd. 10.10.2022 r.
Ustawa o postępowaniu w sprawach nieletnichprzeszła do historii – od 9 czerwca 2022 r. zastąpiła ją
Ustawa o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Wejdzie ona w życie w dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego, tj. 1 września 2022 r. I jest to ważna data również dla środowiska oświatowego, bowiem dyrektorzy szkół otrzymali możliwość stosowania środka oddziaływania wychowawczego. Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się, jakie ważne zmiany pojawiły się w nowej ustawie i jak zmieni się zakres współpracy szkół z sądem rodzinnym.
Opis szkolenia
Szkolenie ma na celu wyjaśnienie, jakie zmiany, ważne z punktu widzenia pracowników oświaty, pojawiły się w ustawie dotyczącej osób nieletnich. Uczestnicy poznają nowe przywileje dyrektorów szkół w zwalczaniu demoralizacji i przestępczości nieletnich i dowiedzą się, jakie środki oddziaływania wychowawczego mogą być stosowane na gruncie szkolnym.
Program szkolenia
- Nowa ustawowa definicja osoby nieletniej.
- Zadania szkół w przeciwdziałaniu demoralizacji i przestępczości nieletnich.
- Środki oddziaływania wychowawczego stosowane przez dyrektora szkoły – dla kogo i jakie?
Korzyści ze szkolenia w Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS
- Poznasz podstawowe zapisy Ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich.
- Zapoznasz się z procedurą stosowania środków oddziaływania wychowawczego.
- Dowiesz się, kiedy niezbędna jest współpraca z wymiarem sprawiedliwości i organami ścigania w sprawie ucznia.
- Uczestnicy, którzy wykupią dostęp otrzymają ponadto wzory pism tworzonych przez dyrekcję szkoły na potrzeby współpracy z sądem rodzinnym.
Dla kogo szkolenie
- Dyrektorów szkół, nauczycieli, wychowawców wszystkich etapów edukacyjnych, pedagogów szkolnych.
Prowadząca:
Lidia Cynt
magister pedagogiki resocjalizacyjnej, pedagog w szkole ponadpodstawowej, trener umiejętności społecznych, edukator w zakresie kompetencji miękkich i zagadnień z zakresu pedagogiki i nauczania osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, realizatorka licznych szkoleń i webinariów dla pracowników oświaty, rodziców i uczniów, występuje w roli prelegenta na konferencjach naukowych i szkoleniach dla różnych grup zawodowych. Przez prawie dekadę była pracownikiem olsztyńskiej Policji, gdzie zajmowała się problematyką osób nieletnich oraz inicjowaniem działań z zakresu profilaktyki społecznej i komunikacji międzyinstytucjonalnej. Autorka lokalnych policyjnych i oświatowych programów profilaktycznych, m.in. z zakresu przeciwdziałania handlowi ludźmi, odpowiedzialności prawnej nieletnich, cyberzagrożeń, przeciwdziałania przemocy w rodzinie.