15.09.2022 r.

Szkolenie wpisuje się w:

• priorytetu MEN: Podnoszenie jakości edukacji poprzez działania uwzględniające zróżnicowane potrzeby rozwojowe i edukacyjne wszystkich uczniów.
  • zadania z zakresu nadzoru pedagogicznego dla kuratorów oświaty w zakresie kontroli w: przedszkolach, szkołach podstawowych, ponadpodstawowych, placówkach oświatowo-wychowawczych, szkolnych schroniskach młodzieżowych, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, wskazanych  w art. 2 pkt 7 ustawy – Prawo oświatowe.

Opis szkolenia:

Szkolenie zaopatrzy nauczycieli w wiedzę niezbędną przy pracy z uczniami ze SPE, ich klasyfikacją, możliwościami dostosowania form, metod i narzędzi pracy oraz prowadzenia obligatoryjnej dokumentacji.
Specjalne potrzeby edukacyjne wiążą się z odpowiednim podejściem do kształcenia i wychowania dostosowanym do możliwości ucznia. Szkolenie pozwoli uczestnikom zrozumieć, czym są SPE, jak je rozpoznawać, klasyfikować oraz kreować swoje zajęcia tak, aby wspierały uczniów.

Dla kogo jest to szkolenie:

• nauczycieli wszystkich przedmiotów,
  • pedagogów,
  • wychowawców,
  • wszystkich zainteresowanych,
  • Poznasz swoje obowiązki względem uczniów ze SPE,
  •  Nauczysz się tworzyć dostosowania wymagań edukacyjnych,
  • Wzmocnisz kompetencje w zakresie udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
  • Otrzymasz przykładowe zapisy dostosowań wymagań edukacyjnych.
  • Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi- klasyfikacja potrzeb.
  • Dokumentacja- dostosowanie wymagań edukacyjnych w świetle przepisów prawa.
  • Obszary dostosowania wymagań edukacyjnych.
  • Sposoby dostosowania wymagań edukacyjnych na przykładach uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się, zagrożonych niedostosowaniem społecznym, mających problemy z koncentracją itp.

Po ukończeniu szkolenia online lub uczestnictwie w szkoleniu na żywo uczestnik, otrzymuje zaświadczenie zgodne z rozporządzeniem MEN w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z 2019 poz. 1045), do pobrania w formacie PDF ( www.cos.edu.pl > Moje konto > Moje certyfikaty/zaświadczenia).

Dostępne materiały po szkoleniu

Udział w szkoleniu

Prowadząca szkolenie

Angelika Perdek Chabinowska