Hejt w internecie! Jak skutecznie radzić sobie z jednym z największych wyzwań współczesnej szkoły

Uczestnicy nauczą się rozpoznawać sygnały ostrzegawcze dotyczące możliwości wystąpienia hejtu w grupach rówieśniczych.

, ,

Data i godzina szkolenia: 13.11.2024 r. godz. 19.00. Czas trwania szkolenia (godz. dydakt.):1,5 w tym praca własna z materiałami.

Szkolenie odbywa się za pomocą platformy .Zrzut ekranu 2022 08 18 o 11.25.00 removebg preview 1 1 Rekomendowane przeglądarki internetowe: Opera, Chrome, Firefox. Produkt cyfrowy – dostępny wyłącznie w wersji elektronicznej. Do uczestnictwa potrzebny jest komputer z głośnikiem i dostęp do Internetu. Jeżeli nie otrzymasz linku do szkolenia (  standardowo wysyłany jest 1 dzień przed szkoleniem), zgłoś nam przed szkoleniem, pisząc na adres biuro@cos.edu.pl

• zaświadczenie w formacie PDF do pobrania i samodzielnego wydruku (dostępne po szkoleniu),
    • dostęp do szkolenia i materiałów będziesz mieć przez 6 miesięcy od daty odbycia się szkolenia. Przestrzeganie tych ram czasowych jest niezbędne, ponieważ nie będzie możliwości wydłużenia tego okresu, nawet w szczególnych przypadkach,
    • materiały szkoleniowe: prezentacje,
    • możliwość zadawania pytań prowadzącemu szkolenie ( po części merytorycznej szkolenia).

Szkolenie w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS zakończone jest zaświadczeniem zgodnym z rozporządzeniem MEN, w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z 2019 poz. 1045), przydatnym do awansu zawodowego lub potwierdzenia określonych umiejętności.

• nauczycieli wszystkich przedmiotów szkół podstawowych i ponadpodstawowych na każdym etapie nauczania

• Definicja hejtu i mowy nienawiści.
  • Postacie hejtu i nowoczesny hejt.
  • Hejt a krytyka.
  • Skąd bierze się lekkość osądzania?
  • Internet – nieskończona nieskończoność.
  • Świat realny vs świat wirtualny.
  • Słowa mają moc.
  • Główne przyczyny hejtu w placówkach edukacyjnych.
  • Konsekwencje hejtu i objawy fizyczne.
  • Jak może przejawiać się hejt w sieci?
  • Za pomocą jakich narzędzi można hejtować?
  • Media społecznościowe a hejt.
  • Hejt a uzależnienie od cyfryzacji.
  • Psychologia hejtu.
  • Jak mają reagować nauczycie w obliczu hejtu dzieci i młodzieży?
  • Profilaktyka i strategie przeciwdziałania.
  • Jak rozmawiać z uczniami o hejcie?
  • Przykłady dobrych praktyk.
  • Jakie zmiany możemy wprowadzić w szkole, aby ograniczyć lub zlikwidować zjawisko hejtu?
  • Rozpoznawanie sygnałów ostrzegawczych.
  • Czy hejter to bohater?
  • Aktualne fakty o hejcie.
  • Zasady antyhejtowe.
  • Jak rodzice mogą pomóc swoim dzieciom w obliczu hejtu?
  • Co zrobić gdy dziecko okaże się hejterem.

Opis szkolenia

Dołącz do naszego szkolenia „Hejt w internecie” i odkryj, jak skutecznie radzić sobie z jednym z największych wyzwań współczesnej szkoły. Poznasz mechanizmy hejtu, jego wpływ na uczniów oraz nauczysz się praktycznych strategii, które pomogą Ci tworzyć bezpieczne i wspierające środowisko edukacyjne. Zdobędziesz umiejętności potrzebne do skutecznej komunikacji z młodzieżą, wzmocnienia współpracy z rodzicami i wprowadzenia zmian, które uczynią Twoją szkołę miejscem wolnym od mowy nienawiści.

Korzyści ze szkolenia w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS:

• Poznasz skuteczne strategie rozpoznawania i przeciwdziałania hejtowi w środowisku szkolnym.
  • Nauczysz się, jak prowadzić rozmowy z uczniami na temat hejtu i mowy nienawiści w sposób konstruktywny.
  • Zdobędziesz umiejętności tworzenia bezpiecznego i wspierającego środowiska edukacyjnego.
  • Wzmocnisz kompetencje w zakresie psychologii hejtu oraz jego wpływu na zdrowie psychiczne uczniów.
  • Otrzymasz praktyczne narzędzia do współpracy z rodzicami w kwestii zwalczania hejtu.
  • Poznasz przykłady dobrych praktyk i strategie profilaktyki w swojej placówce.
  • Zyskasz wiedzę na temat wpływu mediów społecznościowych na hejt i jak zarządzać tym zjawiskiem.
  • Rozwiesz umiejętności w zakresie monitorowania i reagowania na sygnały ostrzegawcze w grupach rówieśniczych

Monika Frysz