Canva! Skuteczne narzędzie graficzne do tworzenia atrakcyjnych materiałów dydaktycznych

Zdobądź pełen dostęp do Canvy dla edukacji i odkryj jej niesamowite możliwości! Naucz się tworzyć atrakcyjne materiały dydaktyczne, dyplomy i prezentacje, korzystając z gotowych szablonów oraz narzędzi sztucznej inteligencji. Dzięki temu szkoleniu z łatwością wzbogacisz swoje zajęcia o profesjonalne i interaktywne projekty graficzne.

, ,

Data i godzina szkolenia: 30.10.2024 r. godz. 19.00. Czas trwania szkolenia (godz. dydakt.):1,5 w tym praca własna z materiałami.

Szkolenie odbywa się za pomocą platformy .Zrzut ekranu 2022 08 18 o 11.25.00 removebg preview 1 1 Rekomendowane przeglądarki internetowe: Opera, Chrome, Firefox. Produkt cyfrowy – dostępny wyłącznie w wersji elektronicznej. Do uczestnictwa potrzebny jest komputer z głośnikiem i dostęp do Internetu. Jeżeli nie otrzymasz linku do szkolenia (  standardowo wysyłany jest 1 dzień przed szkoleniem), zgłoś nam przed szkoleniem, pisząc na adres biuro@cos.edu.pl

• zaświadczenie w formacie PDF do pobrania i samodzielnego wydruku (dostępne po szkoleniu),
    • dostęp do szkolenia i materiałów będziesz mieć przez 6 miesięcy od daty odbycia się szkolenia. Przestrzeganie tych ram czasowych jest niezbędne, ponieważ nie będzie możliwości wydłużenia tego okresu, nawet w szczególnych przypadkach,
    • możliwość zadawania pytań prowadzącemu szkolenie ( po części merytorycznej szkolenia).

Szkolenie w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS zakończone jest zaświadczeniem zgodnym z rozporządzeniem MEN, w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z 2019 poz. 1045), przydatnym do awansu zawodowego lub potwierdzenia określonych umiejętności.

• nauczycieli wszystkich przedmiotów szkół podstawowych i ponadpodstawowych na każdym etapie nauczania

Program szkolenia

CANVA dla edukacji – specjalna “moc” nauczycieli – pełna wersja programu za darmo!

• Jak uzyskać dostęp?
  • Jakie dokumenty należy przesłać?
  • Co należy zrobić w przypadku odrzucenia wniosku?
  • Jak legalnie wykorzystywać projekty stworzone za pomocą Canvy dla edukacji?

Projektowanie w CANVIE

• Jak korzystać z gotowych szablonów i modyfikować na własne potrzeby?
  • Jak stworzyć projekt od podstaw?
  • Jak automatycznie generować dyplomy i plakietki z imionami i nazwiskami uczniów?
  • Jakie są tajniki projektowania plakatów, dyplomów oraz prezentacji?
  • Jak równomiernie rozmieszczać treści w projekcie i na co zwracać uwagę?
  • Panel boczny, czyli jak dodawać dodatkowe elementy do projektu i je modyfikować?
  • Jak umieszczać aktywne linki w projekcie?
  • Jakie są zasoby dodatkowych aplikacji i programów współpracujących z CANVĄ?
  • Jak zapisywać i udostępniać stworzone materiały?
  • Jakie są aktualne trendy w projektowaniu graficznym?
  • Gotowe karty pracy do pobrania. Gdzie je znaleźć?

Sztuczna inteligencja w CANVIE – magiczne efekty na wyciągnięcie ręki!

• Gdzie szukać sztucznej inteligencji (AI) w Canvie?
  • Jak sztuczna inteligencja może pomóc w projektowaniu?
  • Jakie komendy i polecenia AI są najbardziej pomocne przy projektowaniu?
  • Jak korzystać z funkcji usuwania tła z obrazu?
  • Jak usunąć postać ze zdjęcia, tak, aby nie było po niej śladu?
  • Jak zmieniać kolory na zdjęciu i dorabiać tło?
  • Jak edytować zeskanowany fragment gazety lub dokumentu?
  • Jak stworzyć grafikę, która nigdy wcześniej nie istniała

Opis szkolenia

Szkolenie z Canvy nauczy Cię, jak efektywnie tworzyć atrakcyjne materiały graficzne wspierające proces nauczania. Dowiesz się, jak uzyskać darmowy dostęp do wersji edukacyjnej, tworzyć profesjonalne materiały, takie jak plakaty, dyplomy czy prezentacje, a także automatyzować generowanie dokumentów dla uczniów. Nauczysz się korzystać z zaawansowanych funkcji, w tym sztucznej inteligencji, do edytowania obrazów i tworzenia unikalnych projektów. Dzięki tym praktycznym umiejętnościom oszczędzisz czas i wzbogacisz swoje zajęcia o nowoczesne, interaktywne rozwiązania graficzne.

Korzyści ze szkolenia w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS:

• Poznasz skuteczne narzędzia graficzne do tworzenia atrakcyjnych materiałów dydaktycznych.
  • Nauczysz się wykorzystywać sztuczną inteligencję do edytowania i usprawniania projektów graficznych.
  • Wzmocnisz swoje kompetencje w zakresie nowoczesnych technologii i projektowania graficznego.
  • Otrzymasz darmowy dostęp do pełnej wersji Canvy dla edukacji i nauczą się, jak w pełni z niej korzystać.
  • Zautomatyzujesz proces tworzenia dokumentów, takich jak dyplomy czy plakietki, co zaoszczędzi czas.
  • Zdobędziesz praktyczne umiejętności, które ułatwią codzienną pracę z uczniami.
  • Uzyskasz inspiracje i gotowe szablony do dalszego tworzenia materiałów.
  • Dowiesz się, jak legalnie wykorzystywać swoje projekty w pracy edukacyjnej.
  • Zwiększysz zaangażowanie uczniów dzięki interaktywnym i nowoczesnym prezentacjom.
  • Ułatwisz sobie organizację pracy, dzięki uporządkowanemu i estetycznemu rozmieszczaniu treści w projektach.

Monika Frysz