Promocja

Cyberbezpieczeństwo! Poznaj skuteczne metody ochrony uczniów przed zagrożeniami w sieci

Szkolenie w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS zakończone jest zaświadczeniem zgodnym z rozporządzeniem MEN, w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z 2019 poz. 1045), przydatnym do awansu zawodowego lub potwierdzenia określonych umiejętności.

Original price was: 90,00 zł.Current price is: 79,00 zł.

To najniższa cena z ostatnich 30 dni
, ,

Data i godzina szkolenia: 16.10.2024 r. godz. 19.00. Czas trwania szkolenia (godz. dydakt.):1,5 w tym praca własna z materiałami.

Szkolenie odbywa się za pomocą platformy .Zrzut ekranu 2022 08 18 o 11.25.00 removebg preview 1 1 Rekomendowane przeglądarki internetowe: Opera, Chrome, Firefox. Produkt cyfrowy – dostępny wyłącznie w wersji elektronicznej. Do uczestnictwa potrzebny jest komputer z głośnikiem i dostęp do Internetu. Jeżeli nie otrzymasz linku do szkolenia (  standardowo wysyłany jest 1 dzień przed szkoleniem), zgłoś nam przed szkoleniem, pisząc na adres biuro@cos.edu.pl

• zaświadczenie w formacie PDF do pobrania i samodzielnego wydruku (dostępne po szkoleniu),
  • dostęp do szkolenia i materiałów będziesz mieć przez 6 miesięcy od daty odbycia się szkolenia. Przestrzeganie tych ram czasowych jest niezbędne, ponieważ nie będzie możliwości wydłużenia tego okresu, nawet w szczególnych przypadkach,
  • możliwość zadawania pytań prowadzącemu szkolenie ( po części merytorycznej szkolenia).

Dla kogo szkolenie:

• nauczycieli przedszkoli i szkół

Nasze szkolenie dla nauczycieli oferuje praktyczne narzędzia i strategie do skutecznej ochrony uczniów przed zagrożeniami w sieci. Dowiesz się, jak rozpoznać i zwalczać phishing, patotreści oraz uzależnienia od mediów społecznościowych. Zdobędziesz wiedzę potrzebną do wprowadzenia zasad higieny cyfrowej w klasie oraz efektywnego wsparcia uczniów w bezpiecznym korzystaniu z Internetu. To doskonała okazja, aby wzbogacić swoje umiejętności i stworzyć bezpieczne oraz nowoczesne środowisko edukacyjne dla młodych internautów.

Program szkolenia :

• Kto odpowiada za bezpieczeństwo w naszym kraju?
  • DarkNet – niebezpieczne podziemia Internetu.
  • Zabezpieczenia przed cyberprzestępcami – VPN, antywirus, aktualizacje, silne hasło.
  • Phishing, monofobia – jak temu zaradzić?
  • Wyzwania dla dzieci i młodzieży – przykłady dobrych praktyk.
  • Prezentacja aktualnych raportów – NASK.
  • Równowaga offline – online a uzależnienie dzieci i młodzieży od dostępu do sieci.
  • Jak dzieci i młodzież spędzają czas w Internecie? Co na ten temat wiedzą rodzice?
  • Oversharing i cyfrowy kidnapping – zagrożenie dzisiejszych czasów.
  • Chatbot – wirtualny przyjaciel dzieci i młodzieży.
  • Komunikatory internetowe a prywatność – jakie dane o nas gromadzą?
  • Patotreści w sieci. W czym problem? Co robić?
  • TikTok – współczesne uzależnienia dzieci i młodzieży.
  • Czy na TikToku spotkamy tylko niewinne i śmieszne filmiki?
  • Jaki TikTok ma wpływ na funkcjonowanie młodego człowieka?
  • Co to jest bańka informacyjna i czy już do niej wpadliśmy?
  • Prawo autorskie a bezpieczne udostępnianie materiałów w sieci.
  • Zasady bezpieczeństwa w sieci.
  • Sprzęt szkolny vs sprzęt domowy.
  • Gdzie szukać informacji na temat aktualnych zagrożeń czyhających na nas w Internecie?
  • Higiena cyfrowa.

Korzyści ze szkolenia w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS:

• Poznasz skuteczne metody ochrony uczniów przed zagrożeniami w sieci.
  • Nauczysz się identyfikować i przeciwdziałać phishingowi, patotreściom i uzależnieniom od mediów społecznościowych.
  • Wzmocnisz kompetencje w zakresie nowoczesnych technologii i bezpieczeństwa cyfrowego.
  • Otrzymasz praktyczne narzędzia do wprowadzenia zasad higieny cyfrowej w klasie.
  • Dowiesz się, jak wspierać uczniów w bezpiecznym korzystaniu z Internetu.
  • Zyskasz wiedzę na temat aktualnych zagrożeń internetowych i metod ich unikania.
  • Otrzymasz inspiracje oraz materiały do dalszej pracy i doskonalenia metod nauczania.
  • Nauczysz się budować bezpieczne i nowoczesne środowisko edukacyjne w klasie.

Prowadząca:Monika Frysz

Opcja:

1.Procedura “Niebieskie Karty” – nowe zadania dla pracowników oświaty, 2.Materiały – Procedura “Niebieskie Karty” – nowe zadania dla pracowników oświaty, 3.Procedura “Niebieskie Karty” – nowe zadania dla pracowników oświaty (pakiet)