Promocja

Diagnoza indywidualnych potrzeb ucznia w szkole.Przykładowe narzędzia diagnostyczne

Szkolenie w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS zakończone jest zaświadczeniem zgodnym z rozporządzeniem MEN, w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z 2019 poz. 1045), przydatnym do awansu zawodowego lub potwierdzenia określonych umiejętności.

Original price was: 187,00 zł.Current price is: 89,00 zł.

To najniższa cena z ostatnich 30 dni

Data i godzina szkolenia: 17.10.2024 r. godz. 19:00, Czas trwania szkolenia (godz. dydakt.): 1,5,  w tym praca własna z materiałami.

Szkolenie odbywa się za pomocą platformy Zrzut ekranu 2022 08 18 o 11.25.00 removebg preview 1. Rekomendowane przeglądarki internetowe: Opera, Chrome, Firefox. Produkt cyfrowy – dostępny wyłącznie w wersji elektronicznej. Do uczestnictwa potrzebny jest komputer z głośnikiem i dostęp do Internetu. Jeżeli nie otrzymasz linku do szkolenia (  standardowo wysyłany jest 1 dzień przed szkoleniem), zgłoś nam przed szkoleniem, pisząc na adres biuro@cos.edu.pl

• zaświadczenie w formacie PDF do pobrania i samodzielnego wydruku,
  • dostęp do nagrania szkolenia  i materiałów szkoleniowych, będziesz mieć przez 6 miesięcy od daty odbycia się szkolenia, przestrzeganie tych ram czasowych jest niezbędne, ponieważ nie będzie możliwości wydłużenia tego okresu, nawet w szczególnych przypadkach.

• materiały szkoleniowe: opis najważniejszych metod badawczych, arkusz zbiorczy diagnozy potrzeb uczniów w zespole klasowym, przykład arkusza ankiety dla uczniów i rodziców, spis wybranych narzędzi diagnostycznych do wykorzystania w szkole.

• materiały edukacyjne: Narzędziownik pedagoga specjalnego
    Wykaz materiałów:
    1. Arkusz diagnozy ucznia, str. 1
    2. Arkusz diagnozy dla klasy, str. 1
    3. Arkusz obserwacji ucznia – diagnoza sytuacji wychowawczej, str. 2
    4. Arkusz obserwacji ucznia z rozpoznanymi trudnościami edukacyjnymi, str. 5
    5. Diagnoza psychopedagogiczna – pdf prezentacja dla rady
    6. Diagnoza i jej znaczenie – wskazówki dla nauczycieli, str. 3
    7. Metody i narzędzia w diagnozowaniu – pdf prezentacja dla rady
    8. Dostosowania – przykłady zadań, str. 3
    9. Dostosowania wymagań edukacyjnych, str. 6
    10. Dostosowania wymagań edukacyjnych dla ucznia ze SPE, str. 16
    11. Kwestionariusz wywiadu z rodzicami, str. 2
    12. Linki do narzędzi diagnostycznych
    13. Posiedzenie zespołu IPET i WOPFU, str. 2
    14. Prezentacja – SPE co każdy nauczyciel wiedzieć powinien pdf,
    15. Wczesne wspomaganie rozwoju, str. 10
    16. Wskazówki jak sporządzić informację na temat funkcjonowania dziecka, str. 2
    17. Wywiad z rodzicem/opiekunem prawnym.
  • możliwość zadawania pytań prowadzącemu szkolenie ( po części merytorycznej szkolenia).

Dla kogo jest szkolenie:

• Specjalistów, nauczycieli i dyrektorów szkół i placówek

• Po co diagnoza potrzeb uczniów? Założenia merytoryczne i formalno-prawne.
  • Źródła wiedzy o uczniu i metody zbierania informacji.
  • Diagnoza potrzeb edukacyjnych uczniów – od trudności edukacyjnych do szczególnych uzdolnień.
  • Rozpoznawanie ryzyka specyficznych trudności w uczeniu się w klasach I-III szkoły podstawowej.
  • Diagnoza i wspomaganie rozwoju społeczno-emocjonalnego uczniów – na przykładzie narzędzia TROS-KA.
  • Diagnoza funkcjonalna – podstawowe założenia.
  • Zadania specjalistów pracujących w szkole dotyczących wsparcia nauczycieli i wychowawców w zakresie diagnozowania sytuacji edukacyjno-wychowawczej uczniów.
  • Zadania poradni psychologiczno-pedagogicznej dotyczące diagnozowania uczniów.
  • Współpraca z rodzicami w procesie diagnostycznym i postdiagnostycznym.

Nauczyciele szkół obserwują potrzeby edukacyjne i rozwojowe uczniów, by móc podąć działania wspierające adekwatnie do zdiagnozowanych przyczyn. Podczas szkolenia dowiesz się, jak możesz to zrobić i z jakich możliwości skorzystać. Poruszony zostanie również aspekt zadań specjalistów, głównie w zakresie współpracy z nauczycielami w omawianym temacie. Omówione zostaną zasady współpracy z poradnią psychologiczno-pedagogiczna i rodzicami, zarówno podczas przeprowadzania diagnozy ucznia, jak i planowania i wdrażania form wsparcia.

Korzyści ze szkolenia w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS:

• Zapoznasz się z zadaniami szkoły dotyczącymi diagnozowania potrzeb uczniów.
  • Usystematyzujesz swoją wiedzę na temat metod i narzędzi, jakie mogą wykorzystywać w trakcie bieżącej pracy z uczniami.
  • Poznasz zadania specjalistów i możliwości współpracy z nimi w obszarze diagnozy potrzeb uczniów.
  • Przyjrzysz się wybranym narzędziom diagnostycznym dostępnym na rynku.
  • Wzmocnisz swoje kompetencje w zakresie podejmowania działań diagnostycznych i organizowania wsparcia dla uczniów.

Prowadząca: Sabina Müller