Wykorzystanie sztucznej inteligencji w pracy nauczyciela

Szkolenie w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS zakończone jest zaświadczeniem zgodnym z rozporządzeniem MEN, w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z 2019 poz. 1045), przydatnym do awansu zawodowego lub potwierdzenia określonych umiejętności.

, , , , , ,

Data i godzina szkolenia: 08.10.2024 r. godz. 19.30. Czas trwania szkolenia (godz. dydakt.): 2,  w tym praca własna z materiałami.

Szkolenie odbywa się za pomocą platformy .Zrzut ekranu 2022 08 18 o 11.25.00 removebg preview 1 1 Rekomendowane przeglądarki internetowe: Opera, Chrome, Firefox. Produkt cyfrowy – dostępny wyłącznie w wersji elektronicznej. Do uczestnictwa potrzebny jest komputer z głośnikiem i dostęp do Internetu. Jeżeli nie otrzymasz linku do szkolenia (  standardowo wysyłany jest 1 dzień przed szkoleniem), zgłoś nam przed szkoleniem, pisząc na adres biuro@cos.edu.pl

• zaświadczenie w formacie PDF do pobrania i samodzielnego wydruku (dostępne po szkoleniu),
  • dostęp do szkolenia i materiałów będziesz mieć przez 6 miesięcy od daty odbycia się szkolenia. Przestrzeganie tych ram czasowych jest niezbędne, ponieważ nie będzie możliwości wydłużenia tego okresu, nawet w szczególnych przypadkach,
  • materiały szkoleniowe: Ebook z linkami do wybranych narzędzi, przykłady promptów oraz przykłady zastosowania AI w edukacji,
  • możliwość zadawania pytań prowadzącemu szkolenie ( po części merytorycznej szkolenia).

Dla kogo jest to szkolenie:

• Nauczycieli różnych typów szkól

• Czym jest sztuczna inteligencja? – wprowadzenie do innowacyjnej technologii:  Wyjaśnienie pojęcia AI oraz omówienie kluczowych terminów, Zastosowanie AI w edukacji – przegląd najnowszych rozwiązań i możliwości.
  • Narzędzia AI: ChatGPT, Gemini, Bing AI:Omówienie przydatnych w edukacji funkcji narzędzi takich jak ChatGPT, Gemini, Bing AI, Warsztaty praktyczne – jak efektywnie wykorzystywać te technologie w pracy dydaktycznej.
  • Popularne narzędzia AI dla nauczycieli: Prezentacja wybranych narzędzi, np.: Adobe Firefly, Bing Create, Canva, Hey Gen, Animated Drawings i innych, Praktyczne zastosowanie tych narzędzi w tworzeniu treści edukacyjnych.
  • Zalety i zagrożenia AI w edukacji.

Szkolenie dotyczy praktycznego wykorzystania sztucznej inteligencji (AI) w edukacji. Uczestnicy poznają nowoczesne narzędzia, takie jak ChatGPT, Gemini i Bing AI oraz dowiedzą się, jak stosować je w codziennej pracy nauczyciela. Program obejmuje zarówno teoretyczne wprowadzenie do AI, jak i praktyczne ćwiczenia z użyciem popularnych narzędzi wspierających tworzenie materiałów dydaktycznych. Nauczyciele nauczą się korzystać z AI, aby podnieść efektywność nauczania, lepiej angażować uczniów i dostosować metody pracy do ich indywidualnych potrzeb. Omówione zostaną również korzyści i potencjalne zagrożenia wynikające z używania AI w edukacji.

Korzyści ze szkolenia w Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS :

• Nauczysz się tworzyć lepsze i bardziej angażujące materiały dydaktyczne, co usprawni ich codzienną pracę.
  • Nauczysz się pracy z narzędziami, dzięki którym będą umieli dostosowywać treści edukacyjne  do indywidualnych potrzeb każdego ucznia.
  • Wzmocnisz kompetencje cyfrowe w zakresie wykorzystania najnowszych narzędzi AI.
  • Dowiesz się, jak automatyzować powtarzalne zadania, co pozwoli im skupić się na bardziej kreatywnych aspektach nauczania.
  • Otrzymasz pomysły na tworzenie bardziej spersonalizowane lekcji, które lepiej angażują uczniów w proces nauki.
  • Poznasz narzędzia, które pomogą w tworzeniu materiałów dostosowanych do poziomu i stylu uczenia się uczniów.

Prowadząca: Dorota Podorska