Promocja

Cyfrowy Autyzm. Ekrany i ich wpływ na rozwój, naukę oraz funkcjonowanie dzieci i młodzieży w erze cyfrowej

Szkolenie w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS zakończone jest zaświadczeniem zgodnym z rozporządzeniem MEN, w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z 2019 poz. 1045), przydatnym do awansu zawodowego lub potwierdzenia określonych umiejętności.

Original price was: 90,00 zł.Current price is: 69,00 zł.

To najniższa cena z ostatnich 30 dni
, , ,

Data i godzina szkolenia: 15.10.2024 r. godz. 17.00. Czas trwania szkolenia (godz. dydakt.):1,5 w tym praca własna z materiałami.

Szkolenie odbywa się za pomocą platformy .Zrzut ekranu 2022 08 18 o 11.25.00 removebg preview 1 1 Rekomendowane przeglądarki internetowe: Opera, Chrome, Firefox. Produkt cyfrowy – dostępny wyłącznie w wersji elektronicznej. Do uczestnictwa potrzebny jest komputer z głośnikiem i dostęp do Internetu. Jeżeli nie otrzymasz linku do szkolenia (  standardowo wysyłany jest 1 dzień przed szkoleniem), zgłoś nam przed szkoleniem, pisząc na adres biuro@cos.edu.pl

• zaświadczenie w formacie PDF do pobrania i samodzielnego wydruku (dostępne po szkoleniu),
  • dostęp do szkolenia i materiałów będziesz mieć przez 6 miesięcy od daty odbycia się szkolenia. Przestrzeganie tych ram czasowych jest niezbędne, ponieważ nie będzie możliwości wydłużenia tego okresu, nawet w szczególnych przypadkach,
  • materiały szkoleniowe: prezentacja szkoleniowa,
  • możliwość zadawania pytań prowadzącemu szkolenie ( po części merytorycznej szkolenia).

Dla kogo jest to szkolenie: nauczycieli, pedagogów szkolnych i specjalnych, psychologów i terapeutów, rodziców i opiekunów dzieci

1. Cyfrowy autyzm – mit czy rzeczywistość?

• Omówienie pojęcia „cyfrowego autyzmu”: pochodzenie terminu, różne perspektywy.
  • Co wspólnego ma autyzm cyfrowy z ASD?

2. Konsekwencje nadmiernego korzystania z ekranów

• Wpływ na funkcjonowanie społeczne i emocjonalne dzieci i młodzieży.
  • Cyfrowe media a zaburzenia emocjonalne: lęki, depresja, ADHD.
  • Ekrany a zdrowie fizyczne: problemy ze snem, wzrokiem, postawą ciała.

3. Rozpoznawanie problemów u uczniów

• Jak nauczyciele mogą rozpoznać problemy wynikające z nadmiernej ekspozycji na ekrany?
  • Sygnały ostrzegawcze: na co zwrócić uwagę?

4. Jak promować zdrowe korzystanie z technologii w szkole i w domu?

• Tworzenie „cyfrowych detoksów” – jak zachęcać dzieci do aktywności pozaekranowej.
  • Promowanie empatii, relacji społecznych i aktywności fizycznej.

5. Wdrażanie zdrowych nawyków cyfrowych

Zapoznanie nauczycieli z pojęciem „cyfrowego autyzmu” oraz wpływem nadmiernej ekspozycji na ekrany na rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny dzieci i młodzieży. Szkolenie ma na celu wyposażyć nauczycieli w wiedzę oraz narzędzia do rozpoznawania problemów związanych z technologią, a także wprowadzenia zdrowych nawyków cyfrowych w szkołach i w domach uczniów.

Korzyści ze szkolenia w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS:

• Uczestnik dowie się, jak ekrany wpływają na rozwój mózgu, zdolność koncentracji, funkcjonowanie społeczne i emocjonalne.
  • Nauczy się identyfikować objawy, takie jak problemy z koncentracją, lęki, depresja, czy zaburzenia snu, u dzieci i młodzieży.
  • Uczestnik zdobędzie wiedzę, jak promować zdrowe nawyki cyfrowe, wprowadzać „cyfrowe detoksy” i zachęcać dzieci do aktywności pozaekranowej.

Prowadząca: dr Marta Koplejewska