Pomysły na zadaNIEdomowe. Co zamiast prac domowych?

Szkolenie offline (do odsłuchania) w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS zakończone jest zaświadczeniem zgodnym z rozporządzeniem MEN, w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z 2019 poz. 1045), przydatnym do awansu zawodowego lub potwierdzenia określonych umiejętności.

,

Pomysły na zadaNIEdomowe. Co zamiast prac domowych?

Szkolenie offline – do odsłuchania. Produkt cyfrowy – dostępny wyłącznie w wersji elektronicznej. Pliki oraz nagranie zostały zabezpieczone kodowanymi znakami, które pozwalają na zidentyfikowanie osoby udostępniającej je nielegalnie.

Do uczestnictwa potrzebny jest komputer z głośnikiem i dostęp do Internetu. Dostępne bezpośrednio po opłaceniu (zaksięgowaniu).

Czas szkolenia (godz. dydakt.): 1,5  w tym praca własna z materiałami.

• zaświadczenie w formacie PDF do pobrania i samodzielnego wydruku.
  • dostęp do nagrania na okres 6 m-cy przez 24/7.
  • materiały szkoleniowe: przykładowe zadania edukacyjne, w tym 1 (jeden) z literatury i 1 (jeden) z gramatyki, Gra „Czółko” do „Akademii Pana Kleksa”, Karty pracy rozwijające umiejętność redagowania: opisu , rozprawki, zaproszenia i ogłoszenia, Bonus- scenariusz lekcji z chmurką ( łącznie 70 stron materiałów).

Dla kogo jest to szkolenie:

• nauczycieli jęz. polskiego w szkole podstawowej

• Co czeka nauczycieli i uczniów od 1 kwietnia?
  • Co zamiast prac domowych?
  • Pomysły na zadania edukacyjne rozwijające umiejętności przedmiotowe i interdyscyplinarne.
  • I w to mi graj, czyli jak z pomocą gier dydaktycznych powtarzać i trenować różne umiejętności.
  • Trening czyni mistrza, czyli o kartach pracy, które nie tylko uczą , ale nauczą tworzenia różnych form wypowiedzi.

Od 1 kwietnia w klasach 4-8 SP wchodzi zakaz obowiązkowych prac domowych. Decyzja ta wzbudza mieszane uczucia wśród nauczycieli, gdyż z jednej strony celowe zadania domowe zawsze służyły rozwijaniu umiejętności, ale często też zadania te nie były przez uczniów wykonywane samodzielnie. Nauczyciele stoją więc przed problemem, jak wyćwiczyć umiejętności, które są sprawdzane na egzaminie  oraz niezbędne w dalszej edukacji bez dodatkowego czasu na ich utrwalenie, a także co zrobić, aby to uczeń pracował samodzielnie,  a nauczyciel pomagał mu w  procesie uczenia. Szkolenie, które proponujemy będzie giełdą pomysłów na to, jak robić to podczas  lekcji. Jakie stosować sposoby pracy, aby nie tylko wprowadzać nową wiedzę , ale trenować to, co już uczniowie powinni znać. Jak pracować z uczniem, aby przejął on odpowiedzialność za swoje uczenie, pracował świadomie i efektywnie. Podczas szkolenia przedstawione zostaną gotowe rozwiązania do wykorzystania podczas lekcji, dzięki którym to wszystko będzie możliwe.

Korzyści ze szkolenia w Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS :

• Dowiesz się,  jakie sposoby pracy sprzyjają rozwijaniu umiejętności przedmiotowych i interdyscyplinarnych.
  • Poznasz przykładowe zadania, które można stosować na lekcji zamiast prac domowych.
  • Zapoznasz się z pakietem materiałów do rozwijania umiejętności przedmiotowych i interdyscyplinarnych.

Prowadząca: Dorota Podorska