Zajęcia rewalidacyjne z dziećmi/uczniami z autyzmem oraz Zespołem Aspergera

, ,

Zajęcia rewalidacyjne z dziećmi/uczniami z autyzmem oraz Zespołem Aspergera

Szkolenie offline – do odsłuchania. Produkt cyfrowy – dostępny wyłącznie w wersji elektronicznej. Pliki oraz nagranie zostały zabezpieczone kodowanymi znakami, które pozwalają na zidentyfikowanie osoby udostępniającej je nielegalnie.

Do uczestnictwa potrzebny jest komputer z głośnikiem i dostęp do Internetu. Dostępne bezpośrednio po opłaceniu (zaksięgowaniu).

Czas szkolenia (godz. dydakt.): 1,5  w tym praca własna z materiałami.

• zaświadczenie w formacie PDF do pobrania i samodzielnego wydruku,
  • dostęp do nagrania na okres 3 m-cy,
  • materiały szkoleniowe: Przykładowy program zajęć rewalidacyjnych (Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego
    z uwagi na Autyzm – zespól Aspergera) wzór. Przykładowy program program zajęć rewalidacyjnych – wzór.

Dla kogo szkolenie:

• dyrektorów,
  • nauczycieli i specjalistów pracujących w przedszkolach/ szkołach ogólnodostępnych i integracyjnych

Opis szkolenia

Celem szkolenia online w Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS, jest omówienie obowiązków specjalisty prowadzącego zajęcia rewalidacyjne dla dziecka/ucznia z autyzmem oraz Zespołem Aspergera.

Program szkolenia :

• Podstawowe pojęcia, cele, zasady organizacji zajęć.
  •  Planowanie rewalidacji indywidualnej w IPET i dzienniku zajęć rewalidacyjnych, prawidłowe dokumentowanie zajęć rewalidacji indywidualnej.
  •  Praktyczne aspekty dostosowania wymagań edukacyjnych dla uczniów z autyzmem i Zespołem Aspergera.
  • Przykłady dobrych praktyk – wybrane metody rozwijania kompetencji językowej i kompetencji społecznych uczniów autyzmem i Zespołem Aspergera w placówce ogólnodostępnej.

Korzyści ze szkolenia w Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS

• usystematyzujesz wiedzę na temat specyfiki zajęć rewalidacyjnych organizowanych w placówce ogólnodostępnej i integracyjnej
  • pogłębisz wiedzę na temat skutecznej komunikacji zespołu nauczycieli i specjalistów uczących dziecko/ucznia z autyzmem oraz Zespołem Aspergera

dr Amelia Dziurda-Multan