Promocja

Uczeń z rodziny dysfunkcyjnej. Metody pracy z uczniem z rodziny zagrożonej dysfunkcją

Przepraszamy, produkt/szkolenie został(o) wycofany(e) z oferty i nie ma możliwości jego zamówienia. Zachęcamy do zapoznania się z innymi szkoleniami.

Brak w magazynie

Data i godz. szkolenia: 18.04.2024 r. g. 19:00

Miejsce szkolenia:  Platforma . Rekomendowane przeglądarki internetowe: Opera, Chrome, Firefox . Do uczestnictwa potrzebny jest komputer z głośnikiem i dostęp do Internetu.  Szkolenie z możliwością dyskusji i zadawania pytań. Produkt cyfrowy – dostępny wyłącznie w wersji elektronicznej.

Czas szkolenia (godz. dydakt.): 1,5 w tym praca własna z materiałami.

Jeżeli nie otrzymasz linku do szkolenia ( standardowo wysyłany jest 1 dzień przed szkoleniem), zgłoś nam przed szkoleniem, pisząc na adres biuro@cos.edu.pl

Otrzymasz (odpłatny dostęp):

• zaświadczenie w formacie PDF do pobrania i samodzielnego wydruku,
  • dostęp do nagrania na okres 6 m-cy,
  • materiały szkoleniowe: Skrypt będący poszerzona wersją prezentacji.
  • możliwość zadawania pytań prowadzącemu, za pomocą czatu.

Dla kogo jest szkolenie:

• nauczycieli/wychowawców, pedagów, psychologów szkolnych, specjalistów poradni psychologiczno – pedagogicznych, studentów kierunków pedagogicznych

• Rodzina wieloproblemowa jako specyficzne środowisko wychowawcze.
  • Funkcjonalne mechanizmy przystosowawcze na przestrzeni rozwoju.
  • Podstawowe zasady pracy z dzieckiem z rodziny zagrożonej dysfunkcją.
  • Strategie działania nauczyciela/wychowawcy.
  • Teoria kodów językowych i ich wpływ na szkolne funkcjonowanie dziecka.

Uczniowie pochodzący ze środowisk zagrożonych z różnych przyczyn, wykluczeniem społecznym,  to grupa, choć może nieliczna w poszczególnych zespołach klasowych (grupach wychowawczych), ale  za to wymagająca szczególnego wsparcia i metod pracy opartych na znajomości problematyki dysfunkcji rodzinnych. Rodziny pogrążone w chaosie, problemach socjalnych, nierzadko dotknięte uzależnieniami i współuzależnieniami to także trudni klienci, z uwagi na konieczność współpracy między domem ucznia, a placówką. Na szkoleniu omówimy specyfikę funkcjonowania dzieci z rodzin wieloproblemowych w kontekście funkcjonalnych mechanizmów przystosowawczych. Przedstawione zostaną metody nawiązywania relacji oraz pomocne techniki pracy, w zależności od etapu rozwojowego ucznia.

Korzyści ze szkolenia w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS:

• Uzupełnisz i uporządkują wiedzę nt. dysfunkcji rodzinnych.
  • Dowiesz się, jak mechanizmy przystosowawcze dzieci wzrastających w rodzinach wieloproblemowych wpływają na ich rozwój i funkcjonowanie
  • Poznasz adekwatne metody pracy pomocne w nawiązywaniu relacji.
  • Dowiesz się, co może zrobić nauczyciel/wychowawca, by w jak największym stopniu niwelować deficyty wychowania domowego omawianej grupy dzieci.

Prowadząca: Joanna Nienałtowska-Padło