Uczeń z rodziny dysfunkcyjnej. Zrozumieć by pomóc

Produkt cyfrowy – dostępny wyłącznie w wersji elektronicznej. Pliki oraz nagranie zostały zabezpieczone kodowanymi znakami, które pozwalają na zidentyfikowanie osoby udostępniającej je nielegalnie.

Opcja:

1. Zaświadczenie + nagranie = 69 zł
  2. Zaświadczenie + nagranie + materiały = 90 zł

już od: 69,00

, , , , , , ,

Uczeń z rodziny dysfunkcyjnej. Zrozumieć by pomóc

Data i godz. szkolenia: 10.04.2024 r. g. 19:00

Miejsce szkolenia:  Platforma Zrzut ekranu 2022 08 18 o 11.25.00 removebg preview 1. Rekomendowane przeglądarki internetowe: Opera, Chrome, Firefox . Do uczestnictwa potrzebny jest komputer z głośnikiem i dostęp do Internetu. Szkolenie z możliwością dyskusji i zadawania pytań.

Czas szkolenia (godz. dydakt.): 1,5, w tym praca własna z materiałami.

Jeżeli nie otrzymasz linku do szkolenia (  standardowo wysyłany jest 1 dzień przed szkoleniem), zgłoś nam przed szkoleniem, pisząc na adres biuro@cos.edu.pl

• zaświadczenie w formacie PDF do pobrania i samodzielnego wydruku ( opcja 1 lub 2),
  • dostęp do nagrania na okres 3 m-cy ( opcja 1 lub 2),
  • materiały: Skrypt prezentacji ze szkolenia w formie PDF( opcja 2),
  • możliwość zadawania pytań prowadzącemu, za pomocą czatu.

Dla kogo jest szkolenie:

• nauczycieli/wychowawców, pedagów, psychologów szkolnych, specjalistów poradni psychologiczno – pedagogicznych, studentów kierunków pedagogicznych

• Rodzina wieloproblemowa jako specyficzne środowisko wychowawcze.
  • Funkcjonalne mechanizmy przystosowawcze na przestrzeni rozwoju.
  • Podstawowe zasady pracy z dzieckiem z rodziny zagrożonej dysfunkcją.
  • Strategie działania nauczyciela/wychowawcy.
  •  Teoria kodów językowych i ich wpływ na szkolne funkcjonowanie dziecka

Uczniowie pochodzący ze środowisk zagrożonych z różnych przyczyn, wykluczeniem społecznym,  to grupa, choć może nieliczna w poszczególnych zespołach klasowych (grupach wychowawczych), ale  za to wymagająca szczególnego wsparcia i metod pracy opartych na znajomości problematyki dysfunkcji rodzinnych. Rodziny pogrążone w chaosie, problemach socjalnych, nierzadko dotknięte uzależnieniami i współuzależnieniami to także trudni klienci, z uwagi na konieczność współpracy między domem ucznia, a placówką. Na szkoleniu omówimy specyfikę funkcjonowania dzieci z rodzin wieloproblemowych w kontekście funkcjonalnych mechanizmów przystosowawczych. Przedstawione zostaną metody nawiązywania relacji oraz pomocne techniki pracy, w zależności od etapu rozwojowego ucznia.

Korzyści ze szkolenia w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS:

• Uzupełnisz i uporządkujesz wiedzę nt. dysfunkcji rodzinnych.
    • Dowiesz się, jak mechanizmy przystosowawcze dzieci wzrastających w rodzinach wieloproblemowych wpływają na ich rozwój i funkcjonowanie.
    • Poznasz adekwatne metody pracy pomocne w nawiązywaniu relacji.
    • Dowiesz się, co może zrobić nauczyciel/wychowawca, by w jak największym stopniu niwelować deficyty wychowania domowego omawianej grupy dzieci.

Prowadząca:

Joanna Nienałtowska-Padło

Opcja:

Uczeń z rodziny dysfunkcyjnej. Zrozumieć by pomóc (1), Uczeń z rodziny dysfunkcyjnej. Zrozumieć by pomóc (2)