Zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno – społeczne. Procedury + pomysły

Brak w magazynie

60-minutowe szkolenie na żywo w Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS zakończone jest, zaświadczeniem zgodnym z rozporządzeniem MEN, w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z 2019 poz. 1045) , a także dostępem do nagrania na okres 3 m-cy i materiałów.

Zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno – społeczne. Procedury + pomysły

Data szkolenia: 13.10.2022 r. g. 17:00

Szkolenie jest wsparciem nauczycieli i specjalistów prowadzących w szkołach zajęcia rozwijające umiejętności społeczno-emocjonalne nauczycieli rozpoczynających pracę w tym zakresie.

Na szkoleniu zostaną przedstawione prawne aspekty prowadzenia zajęć z zakresu rozwijania umiejętności uczenia się oraz gotowe pomysły do realizacji z uczniami + pomysły i gotowe rozwiązania na zajęciach.

Program:

1. Pomoc psychologiczno- pedagogiczna w zakresie umiejętności społeczno-emocjonalnych.
  2. Zasady organizacji zajęć- obligatoryjne zadania, przepisy prawa.
  3. Pomysły i inspiracje do wdrożenia na zajęciach z zakresu umiejętności społeczno-emocjonalnych.

Korzyści dla uczestnika szkolenia w Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS:

1. Poznasz podstawy prawne organizacji zajęć z zakresu rozwijania kompetencji społeczno-emocjonalnych.
  2. Nauczysz się sprawnie i efektywnie organizować pomoc psychologiczno-pedagogiczną w zakresie podjętych działań.
  3. Wzmocnisz kompetencje miękkie w zakresie funkcjonowania społeczno-emocjonalnego.
  4. Otrzymasz  inspiracje, materiały dotyczące zajęć rozwijających kompetencje społeczno-emocjonalne.

Dla kogo jest szkolenie dla:

• zainteresowanych nauczycieli,
  • pedagogów,
  • wychowawców,
  • wszystkich zainteresowanych,

Prowadząca:

Angelika Perdek-Chabinowska perdek 1 1

Jestem pedagogiem w szkole podstawowej, doradcą zawodowym, nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Posiadam bogate doświadczenie w pracy pedagogicznej i szkoleniowej. Jestem nauczycielem przedmiotów zawodowych z zakresu administracji. Od lat prowadzę kursy na kierowników i wychowawców wycieczek, a także szkolenia dla rad pedagogicznych. Główne obszary działań to umiejętności miękkie i kluczowe, technik uczenia, nowoczesnych metod nauczania, kodowania, elementów TIK, pomocy psychologiczno – pedagogicznej oraz wsparcia placówek i nauczycieli. Jestem trenerem metod efektywnego uczenia się. Pomagam również uczniom w pracy nad stresem, autoprezentacją czy asertywnością. Regularny rozwój jest dla mnie bardzo ważny, dlatego systematycznie się doszkalam, biorąc udział w warsztatach dotyczących bajkoterapii, eksperymentów przyrodniczych, neurodydaktyki w edukacji. Dzięki temu mogę wzbogacać własny arsenał narzędzi szkoleniowych.