7 pomysłów na skuteczną pracę z uczniem z dysleksją

Szkolenie odbywa się za pomocą platformy . Rekomendowane przeglądarki internetowe: Opera, Chrome, Firefox .

Po zaksięgowaniu wpłaty i zebraniu się minimalnej grupy uczestników, dzień przed szkoleniem otrzymasz link z rejestracją na szkolenie (sprawdź folder spam i inne).

Otrzymasz:

 • zaświadczenie w formacie PDF do wydruku
 • dostęp do nagrania na okres 3 m-cy
 • materiały
 • możliwość zadawania pytań prowadzącemu, za pomocą czatu

Produkt cyfrowy – dostępny wyłącznie w wersji elektronicznej.

87,00 

Brak w magazynie

1,5  – godziny dydaktyczne szkolenia na żywo  w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS zakończone jest zaświadczeniem zgodnym z rozporządzeniem MEN, w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z 2019 poz. 1045), a także 3 miesięcznym dostępem do nagrania.

„7 pomysłów na skuteczną pracę z uczniem z dysleksją”

Data szkolenia: 17.02.2023 r. g. 18:00

 

Program szkolenia:

 • Etiopatogeneza wystepowania dysleksji
 • Charakterystyczne symptomy świadczące o zagrożeniu dysleksji
 • Metody pracy z uczniem dyslektycznym
 • Wskazówki dla pedagoga do pracy z dzieckiem z dysleksją

Opis szkolenia:

Uczniowie dyslektyczni, mający problemy z czytaniem i pisaniem, bardzo często próbują samodzielnie wyeliminować braki w nauce poprzez dodatkowe ćwiczenia. Niestety niejednokrotnie zdarza się, że ogromny nakład wysiłku i czasu przynosi efekty odwrotne do zamierzonych. Brak rezultatów i nienadążanie za klasą powoduje u dziecka spadek motywacji do nauki, niechęć do szkoły i stres. Wiedza zdobyta podczas szkolenia pomoże Ci należycie wesprzeć uczniów tak, by uniknęli podobnych frustracji.

Treść szkolenia obejmuje charakterystykę i sposób diagnozy objawów dyslektycznych, a także przedstawienie najczęściej popełnianych błędów w terapii osób z dysleksją. Prowadząca szkolenie zaprezentuje również ciekawe metody pracy, które w skuteczny i przyjemny sposób pomogą uczniowi utrwalić ćwiczone umiejętności.

Korzyści ze szkolenia w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS:

 • Zapoznasz się z technikami standardowego badania pedagogicznego i procedurami postępowania terapeutycznego, ze szczególnym uwzględnieniem deficytu fonologicznego    w dysleksji
 • Dowiesz się, jak skutecznie pracować z uczniem z dysleksją
 • Zrozumiesz, na czym polega i skąd bierze się dysleksja
 • Otrzymasz praktyczne wskazówki do wykorzystania na zajęciach

Dla kogo jest to szkolenie:

 • pedagogów, psychologów, terapeutów, nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, nauczycieli wspomagających, rodziców dzieci ze spektrum autyzmem oraz pozostałych  osób zainteresowanych tą problematyką, pracujących lub planujących pracę z osobami z autyzmem

Prowadząca:
dr Marta Koplejewska

nauczyciel dyplomowany, oligofrenopedagog, wykładowca akademicki, rzeczoznawca podręczników z fizyki, specjalistka od niekonwencjonalnych metod nauczania, popularyzatorka nauki w Uniwersytetach Dziecięcych.  W 2019 roku obronila tytul doktora w dziedzinie nauk społecznych – dyscyplina: pedagogika. Na co dzień związana jest z Zespołem Placówek Szkolno-Wychowawczo -Rewalidacyjnych w Cieszynie. Pracuje z dziećmi i młodzieżą z różnym stopniem niepełnosprawności intelektualnej, deficytami rozwojowymi oraz w normie intelektualnej. Była  prodziekan,  w poznańskiej Wyższej Szkole Bezpieczeństwa z siedzibą w Skoczowie.

Shopping Cart
Scroll to Top