Uczeń z umiarkowaną i znaczną niepełnosprawnością intelektualną w szkole. Sprawdzone metody pracy

Szkolenie online (webinar na żywo) w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS zakończone jest zaświadczeniem zgodnym z rozporządzeniem MEN, w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z 2019 poz. 1045), przydatnym do awansu zawodowego lub potwierdzenia określonych umiejętności.

Promocja cenowa do 19.03.2024 r.

Narzędzia TIK, które podniosą efektywność pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

Szkolenie w pakiecie. Aby otrzymać zaświadczenie, ukończ szkolenie.

Na stanie

Data i godz. szkolenia: 18.03.2024 r. g. 19:00bezplatne 1

BEZPŁATNY UDZIAŁU UPRAWNIA WYŁĄCZNIE DO UDZIAŁU NA ŻYWO.

Miejsce szkolenia:  Platforma Zrzut ekranu 2022 08 18 o 11.25.00 removebg preview 1 1. Rekomendowane przeglądarki internetowe: Opera, Chrome, Firefox . Do uczestnictwa potrzebny jest komputer z głośnikiem i dostęp do Internetu.  Szkolenie z możliwością dyskusji i zadawania pytań. Produkt cyfrowy – dostępny wyłącznie w wersji elektronicznej.

Czas szkolenia (godz. dydakt.): 1,5 w tym praca własna z materiałami.

Jeżeli nie otrzymasz linku do szkolenia ( standardowo wysyłany jest 1 dzień przed szkoleniem), zgłoś nam przed szkoleniem, pisząc na adres biuro@cos.edu.pl

Otrzymasz (odpłatny dostęp):

• 2 zaświadczenia w formacie PDF do pobrania i samodzielnego wydruku,
  • dostęp do nagrań na okres 6 m-cy przez 24/7,
  • materiały szkoleniowe: 2 x prezentacja, Narzędzia TIK – programy

Dla kogo jest to szkolenie:

• osób pracujących na co dzień z dziećmi w przedszkolach, szkołach podstawowych, placówkach pomocy społecznej, ośrodkach rehabilitacji, świetlicach socjoterapeutycznych.

• Istota niepełnosprawności (pojęcie, etiologia, klasyfikacja)
  • Zasady ortodydaktyki – zasady i założenia edukacji osób z niepełnosprawnością intelektualną
  • Metody aktywizujące w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie
  • Wybrane metody pracy z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie
  • Przykłady zastosowania wybranych metod pracy

Jak twierdzi Jacek Klein: „Pedagogika nie powinna sprowadzać się do jakichkolwiek metod, a raczej właściwych postaw i relacji, od właściwego odczytywania wewnętrznej rzeczywistości osób, którym pomagamy”. W pracy z osobami niepełnosprawnymi szczególnie ważne jest posiadanie wiedzy dotyczącej trafnego doboru metod pracy oraz umiejętności modyfikowania ich w odniesieniu do zdolności dzieci. Sztywne trzymanie się zasad może przynieść tylko niepożądane skutki: zniechęcenie, znudzenie, wycofanie.

Skuteczność zastosowanej metody zależy w głównej mierze od terapeuty: uczestnicząc w szkoleniu zyskasz wiedzę i narzędzia, które pomogą Ci ową skuteczność zmaksymalizować. Prowadząca omówi efektywność wybranych metod w pracy z osobami z niepełnosprawnością, kładąc przy tym szczególny nacisk na dopasowanie ich do predyspozycji dziecka.

Korzyści ze szkolenia w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS:

• Poznasz nowe metody stosowane w pracy z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie
  • Nauczysz się dobierać metodę pracy do możliwości poznawczych danego dziecka
  • Usystematyzujesz wiedzę dotyczącą metod pracy z osobami NI
  • Zdobędziesz liczne informacje dotyczące skuteczności stosowania wybranych metod pracy z osobami NI

Prowadząca:
dr Marta Koplejewska