Wybrane techniki behawioralne w pracy z uczniami z Zespołem Aspergera. Rozwój seksualności u As – nastolatków

u As – nastolatków – podstawy wiedzy

Data nagrania szkolenia: 22.02.2023 r., szkolenie offline – do odsłuchania.

Miejsce szkolenia: Do uczestnictwa potrzebny jest komputer z głośnikiem i dostęp do Internetu. Dostępne bezpośrednio po opłaceniu (zaksięgowaniu ).

Czas szkolenia (godz. dydakt.): 2,  w tym praca własna z materiałami.

Szkolenie offline ( do odsłuchania)  w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS zakończone jest zaświadczeniemzgodnym z rozporządzeniem MEN, w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z 2019 poz. 1045), przydatnym do awansu zawodowego lub potwierdzeniaokreślonych umiejętności.

• Najważniejsze pojęcia- przypomnienie
  • Rozumienie seksualności
  • Seksualność, a pięć zmysłów
  • Zagadnienia związane z rozwojem
  • Rady dotyczące omawiania seksualności z nastolatkiem z ZA
  • Umiejętności społeczne
  • Kiedy seksualność nastolatka przyjmuje formy obsesyjne…..
  • Podsumowanie
  • Zespół Aspergera-wybrane – zagadnienia w oparciu o założenia terapii behawioralno- poznawczej.

Opis szkolenia

Przedstawione zostaną także wybrane techniki i metody pracy oparte o założenia psychologii behawioralno- poznawczej.

Prezentacja oraz materiały oparte są na książce na podst. „Zespół Aspergera w okresie dojrzewania”.

Część dotycząca seksualności – na podst. rozdziału autorstwa Isabelle Henault,

Część  dotycząca  technik pracy na podst. rozdziału „Terapia behawioralno – poznawcza”-  autor Tony Attwood.

Korzyści ze szkolenia:

• Pogłębisz wiedzę nt. okresu dojrzewania młodzieży z ZA w aspekcie sfery seksualnej.
  • Poznasz wybrane, przyjazne techniki pomocne w pracy indywidualnej oraz w małych grupach.
  • Uzupełnisz wiedzę ogólną nt. rozwoju poznawczego i emocjonalnego.

• Pedagogów
  • Psychologów szkolnych
  • Zainteresowanych nauczycieli/wychowawców,
  • Studentów kierunków pedagogicznych,
  • Rodziców (opiekunów)  „Aspich”.
                             Joanna Nienałtowska-Padło