Promocja

Opowiadanie twórcze na lekcjach jęz. polskiego w szkole podstawowej

Otrzymasz:

 • zaświadczenie w formacie  PDF do wydruku
 • dostęp do nagrania na okres 3 m-cy
 • materiały – Narzędziownik

Produkt cyfrowy – dostępny wyłącznie w wersji elektronicznej.

49,00 

Availability: Na stanie

To najniższa cena z ostatnich 30 dni

1  – godzina szkolenia online w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS zakończone jest zaświadczeniem   zgodnym z rozporządzeniem MEN, w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z 2019 poz. 1045), a także 3 miesięcznym dostępem do nagrania oraz Narzędziownik z gotowymi rozwiązaniami dotyczącymi pracy nad opowiadaniem twórczym, np.: Jak tworzyć logiczną gałązkę?, Dialog w opowiadaniu, wyrazy porządkujące, dynamizujące,- materiał dla ucznia, Elementy kompozycyjne, logiczna gałązka w formie puzzli do ułożenia przez uczniów z fragmentu „Opowieści z Narnii”, Kryteria sukcesu do opowiadania w formie tabeli z dodatkowymi wskazówkami dla ucznia i światłami do samooceny, Pytania do uruchomienia potencjału twórczego uczniów z wykorzystaniem TCM lub innej formy graficznej, Logiczna gałązka do tworzenia krok po kroku opowiadania twórczego i samokontroli, Tekst wzorcowy opowiadania twórczego do analizy, Kryteria w formie pytań, Prezentację w formie PDF.

Nagranie szkolenia zd. 13.12.2022 r. 

Opowiadanie twórcze na lekcjach jęz. polskiego w szkole podstawowej

 

Program szkolenia:

 • Jak uruchomić potencjał twórczy ucznia, czyli nauka tworzenia  opowiadania z wykorzystaniem narzędzia The Coaching Maps
 • Przyczynowo- skutkowy przebieg zdarzeń z logiczną gałązką
 • Metoda tekstu wzorcowego w pracy nad opowiadaniem twórczym
 • Moc kolorów , czyli sposoby na urozmaicanie stylu  w opowiadaniu twórczym
 • Kryteria sukcesu drogą do celu w redagowaniu opowiadania twórczego
 • Samoocena i ocena koleżeńska jako techniki pomagając w rozwijaniu umiejętności redagowania opowiadania twórczego

Opis szkolenia:

Współczesny nauczyciel mierzy się z różnymi trudnościami w związku z przygotowaniem uczniów do tworzenia opowiadania twórczego, które jest jedną z obowiązkowych form wypowiedzi na egzaminie ósmoklasisty. Prezentowana propozycja jest zatem pomocą na ciekawą i efektywną pracę    z uczniami, dzięki której z przyjemnością i sukcesem nauczą się pisać opowiadanie twórcze. Jest to doskonała propozycja również dla tych osób, które nie mają czasu, aby wymyślić coś interesującego i poszukują innowacyjnych rozwiązań.

Korzyści ze szkolenia w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS :

 • Poznasz innowacyjne narzędzia do pracy nad opowiadaniem twórczym.
 • Nauczysz się stosować logiczną gałązkę, metodę tekstu wzorcowego, moc kolorów w pracy nad opowiadaniem twórczym.
 • Wzmocnisz kompetencje w zakresie rozwijania u uczniów umiejętności redagowania opowiadania twórczego.
 • Otrzymasz inspirację i gotowe rozwiązania na pracę nad opowiadaniem odtwórczym i twórczym

Dla kogo jest to szkolenie:

 • Nauczycieli j.polskiego szkoły podstawowej
Prowadząca:
Dorota Podorska
Dorota Podorska

Jestem trenerem, coachem, tutorem, doradcą zawodowym, dyplomowanym nauczycielem jęz. polskiego z 32-letnim stażem, wykładowcą i e-konsultantem w Wyższej Szkole Nauk Pedagogicznych w Warszawie, trenerem: myślenia krytycznego, wspomagania w zakresie rozwijania kompetencji kluczowych, The Coaching Maps i treningu umiejętności społecznych, mentorem w kursach internetowych Ok zeszyt i Uczymy myślenia. Specjalizuje się m.in. w kompetencjach kluczowych, ocenianiu kształtującym, myśleniu krytycznym, nowoczesnych technologiach, pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, doradztwie zawodowym, Autorką kursów internetowych: Wykorzystanie narzędzi TOC na jęz. polskim, czyli jak ciekawie uczyć form wypowiedzi, zastosowanie The Coaching Maps w pracy nauczycieli różnych specjalności, Jak uczyć online? Współautorką publikacji: „Szkoła uczenia się”, Co sądzą uczniowie o zdalnym nauczaniu?

Wystawiane przez nas zaświadczenie nie nadaje uprawnień do wykonywania zawodu, nie zastępuje dyplomu studiów wyższych lub innych dokumentów wymaganych przepisami prawa do wykonywania zawodu. Potwierdza udział w szkoleniu na żywo / ukończenie szkolenia online oraz uzupełnienie wiedzy i umiejętności i pracę nad rozwojem własnym uczestnika, co samo w sobie jest wartością i może stanowić przewagę konkurencyjną na rynku pracy.

Shopping Cart
Scroll to Top