Jak radzić sobie z zachowaniami trudnymi podczas lekcji. Dyscyplina w klasie i grupie wychowawczej

Opcja:

1. Zaświadczenie, nagranie = 69 zł
  2. Zaświadczenie, nagranie, materiały = 90 zł

już od: 69,00

, , , , , ,

Szkolenie offline – do odsłuchania. Produkt cyfrowy – dostępny wyłącznie w wersji elektronicznej. Pliki oraz nagranie zostały zabezpieczone kodowanymi znakami, które pozwalają na zidentyfikowanie osoby udostępniającej je nielegalnie.

Miejsce szkolenia: Do uczestnictwa potrzebny jest komputer z głośnikiem i dostęp do Internetu. Dostępne bezpośrednio po opłaceniu (zaksięgowaniu ).

Czas szkolenia (godz. dydakt.): 1,5, w tym praca własna z materiałami.

• zaświadczenie w formacie PDF do pobrania i samodzielnego wydruku ( opcja 1 lub 2),
  • dostęp do nagrania na okres 3 m-cy ( opcja 1 lub 2),
  • materiały: Skrypt prezentacji ze szkolenia w formie PDF( opcja 2),

Szkolenie offline w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS zakończone jest zaświadczeniem zgodnym z rozporządzeniem MEN, w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z 2019 poz. 1045), przydatnym do awansu zawodowego lub potwierdzenia określonych umiejętności.

Dla kogo jest szkolenie:

• nauczycieli/wychowawców, pedagów, psychologów szkolnych, specjalistów poradni psychologiczno – pedagogicznych, studentów kierunków pedagogicznych

• Zachowania trudne wychowawczo – definicje, kryteria, obszary.
    • Przyczyny niewłaściwego zachowania uczniów w klasie.
    • Jak dyscyplinować klasę – 6 głównych zasad.
    • Dyscyplina w klasie – zasady kluczowe.
    • Konsekwencje i kary.
    • Przeciwdziałanie zachowaniom destrukcyjnym.
    • Postawy nauczyciela, a zachowania uczniów.
    • Techniki modyfikacji zachowania w teorii wzmocnień.

Zachowania destrukcyjne, trudne wychowawczo są powszechne na wszystkich etapach edukacyjnych. Mają różne przyczyny, niemniej jednak przejawiają wspólne cechy- przeszkadzają w prowadzeniu zajęć, utrudniają koncentrację i zaangażowanie klasy, wyzwalają trudne emocje- jednym słowem – są szkodliwe dla podmiotu i otoczenia. Żeby poradzić sobie w takich sytuacjach potrzebna jest określona wiedza nt. metod budowania relacji, budowania autorytetu nauczyciela oraz zasad dyscyplinowania grupy. Na szkoleniu sklasyfikujemy główne grupy przyczyn trudnych zachowań. Przyjrzymy się kryteriom i obszarom ich oddziaływania. Omówimy problematykę dyscyplinowania klasy i metody zaprowadzania porządku podczas zajęć.

Korzyści ze szkolenia w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS:

• Uzupełnisz i uporządkujesz wiedzę nt. problemów związanych z trudnymi zachowaniami uczniów
      • Poznasz główne założenia nieinwazyjnej dyscypliny
      • Uzupełnisz i uporządkujesz wiedzę nt. zarządzania klasą/grupą wychowawczą.
      • Otrzymasz praktyczne wskazówki dotyczące radzenia sobie w sytuacjach trudnych wychowawczo.

Prowadząca:

Joanna Nienałtowska-Padło

Opcja:

(1)Jak radzić sobie z zachowaniami trudnymi podczas lekcji.  Dyscyplina w klasie i grupie wychowawczej, (2)Jak radzić sobie z zachowaniami trudnymi podczas lekcji.  Dyscyplina w klasie i grupie wychowawczej