Promocja

Jak organizować proces dydaktyczny w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej podczas zajęć otwartych

Szkolenie odbywa się za pomocą platformy . Rekomendowane przeglądarki internetowe: Opera, Chrome, Firefox . Po zaksięgowaniu wpłaty i zebraniu się minimalnej grupy uczestników, dzień przed szkoleniem otrzymasz link z rejestracją na szkolenie (sprawdź folder spam i inne).

• zaświadczenie w formacie PDF do wydruku,
  • dostęp do nagrania na okres 3 m-cy,
  • materiały: prezentacja w pdf,
  • możliwość zadawania pytań prowadzącemu, za pomocą czatu.

Zdążają się sytuacje, że poczta elektroniczna nie współpracuje prawidłowo z platformą Clickmeeting i uczestnik może nie otrzymywać e-mail z linkiem do szkolenia. Nie ma to jednak wpływu na późniejsze uczestnictwo.  Jeżeli nie otrzymasz linku do szkolenia (  standardowo wysyłany jest 1 dzień przed szkoleniem), zgłoś nam pisząc na adres biuro@cos.edu.pl.

Brak w magazynie

1,5  – godzinne szkolenie na żywo w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS zakończone jest zaświadczeniem zgodnym z rozporządzeniem MEN, w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z 2019 poz. 1045), a także 3 miesięcznym dostępem do nagrania.

„Jak organizować proces dydaktyczny w edukacji przedszkolnej

i wczesnoszkolnej podczas zajęć otwartych”

Data szkolenia: 29.05.2023 r. g.19:00

Celem szklenia jest pokazanie alternatywnej formy edukacji odbywającej się w przestrzeni lasu oraz innych zielonych miejsc.

• W lesie jest wszystko – co nam daje przyroda.
  • Polisensoroczyne poznawanie świata.
  • Skuteczność edukacji w otwartej przestrzeni na rozwój funkcji poznawczych dziecka.
  • Przykłady zajęć prowadzonych w otwartej przestrzeni w edukacji wczesnoszkolnej I przedszkolnej.

Nauka poszła w las… czyli o tym jak zorganizować zajęcia w otwartej przestrzeni.

W literaturze przedmiotu  coraz więcej miejsca poświęca się leśnym przedszkolom i szkołom-  czyli takiej formie edukacji  która odbywa się w przestrzeni lasu z wykorzystaniem dostępnych w przyrodzie, naturalnych materiałów edukacyjnych. Dzięki bliskiemu kontaktowi z naturą dzieci rozwijają zdolności motoryczne, wrażliwość polisensoryczną, pomysłowość i umiejętność kontemplatywnej i krytycznej obserwacji, samodyscyplinę i współpracę.  Celem szkolenia jest wywołanie refleksji nad poszukiwaniem inicjatyw edukacyjnych poszerzających relację dziecka ze światem przyrody

Korzyści ze szkolenia w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS:

• Zdobędziesz wiedzę dotyczącą skuteczności zajęć prowadzonych w otwartej przestrzeni.
  • Dowiesz się jak organizować proces edukacyjny w otwartej przestrzeni.
  • Otrzymasz praktyczne wskazówki do pracy dydaktyczno-wychowawczej z dziećmi.

Dla kogo jest to szkolenie:

• pedagogów,
  • psychologów,
  • terapeutów,
  • nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych,
  • nauczycieli wspomagających,
  • rodziców dzieci ze spektrum autyzmem,
  • osób zainteresowanych tą problematyką, pracujących lub planujących pracę z osobami z autyzmem.

Prowadząca:

dr Marta Koplejewska

Marta Kroplejewskanauczyciel dyplomowany, oligofrenopedagog, wykładowca akademicki, rzeczoznawca podręczników z fizyki, specjalistka od niekonwencjonalnych metod nauczania, popularyzatorka nauki w Uniwersytetach Dziecięcych.  W 2019 roku obronila tytul doktora w dziedzinie nauk społecznych – dyscyplina: pedagogika. Na co dzień związana jest z Zespołem Placówek Szkolno-Wychowawczo -Rewalidacyjnych w Cieszynie. Pracuje z dziećmi i młodzieżą z różnym stopniem niepełnosprawności intelektualnej, deficytami rozwojowymi oraz w normie intelektualnej. Była  prodziekan,  w poznańskiej Wyższej Szkole Bezpieczeństwa z siedzibą w Skoczowie.

Wystawiane przez nas zaświadczenie nie nadaje uprawnień do wykonywania zawodu, nie zastępuje dyplomu studiów wyższych lub innych dokumentów wymaganych przepisami prawa do wykonywania zawodu. Potwierdza udział w szkoleniu na żywo / ukończenie szkolenia online oraz uzupełnienie wiedzy i umiejętności. Pracę nad rozwojem własnym uczestnika, co samo w sobie jest wartością i może stanowić przewagę konkurencyjną na rynku pracy.