Spektrum autyzmu – jak rozumieć, pomagać, wychowywać. Wskazówki dla osób wspierających rozwój

 


Przepraszamy, produkt/szkolenie został(o) wycofany(e) z oferty i nie ma możliwości jego zamówienia. Zachęcamy do zapoznania się z innymi szkoleniami.

 

90,00 

, , ,

Spektrum autyzmu – jak rozumieć, pomagać, wychowywać. Wskazówki dla osób wspierających rozwój


Data i godz. szkolenia: 25.01.2024 r. g. 19:00

Miejsce szkolenia:  Platforma Zrzut ekranu 2022 08 18 o 11.25.00 removebg preview 1. Rekomendowane przeglądarki internetowe: Opera, Chrome, Firefox . Do uczestnictwa potrzebny jest komputer z głośnikiem i dostęp do Internetu. Szkolenie z możliwością dyskusji i zadawania pytań.

Czas szkolenia (godz. dydakt.): 1,5, w tym praca własna z materiałami.


Otrzymasz (odpłatny dostęp):

  • zaświadczenie w formacie PDF do pobrania i samodzielnego wydruku,
  • dostęp do nagrania na okres 3 m-cy,

Szkolenie na żywo  w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS zakończone jest zaświadczeniem zgodnym z rozporządzeniem MEN, w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z 2019 poz. 1045), przydatnym do awansu zawodowego lub potwierdzenia określonych umiejętności.


Dla kogo szkolenie:

  • pedagogów i psychologów szkolnych, zainteresowanych nauczycieli/wychowawców, nauczycieli współorganizujących, asystentów, studentów kierunków pedagogicznych, rodziców

Opis szkolenia

Szkolenie kierowane jest do osób, które pracują lub towarzyszą w codziennym życiu młodym ze spektrum autyzmu – wychowawców, nauczycieli (szczególnie nauczycieli rewalidacji, wspomagających),asystentów, rodziców/opiekunów oraz wszystkich, którzy są zainteresowani problematyką, chcą zrozumieć, skutecznie wspierać  i rozwijać niewątpliwe potencjały osób ze spektrum. Uczestnicy uzupełnią i uporządkują wiedzę nt. ZA w aspekcie funkcjonowania szkolnego, dowiedzą się też jakie trudności wewnętrzne są udziałem  młodych ludzi ze spektrum i jakie mogą być tego konotacje dla najbliższego otoczenia, czy grupy społecznej (klasy, zespołu wychowawczego), zapoznają się też z podstawowymi różnicami wynikającymi z płci.

W oparciu o literaturę autorstwa osób ze spektrum autyzmu oraz specjalistów z nimi pracujących przedstawione zostaną problemy w sferze poznawczej, komunikacyjnej, relacyjnej i behawioralnej, w sposób możliwie najbliższy postrzeganiu rzeczywistości przez osoby nieneurotypowe. Nie zabraknie praktycznych wskazówek .

Program szkolenia :

  • Spektrum autyzmu – krótkie przypomnienie najważniejszych pojęć i informacji.
  • Dziecko ze spektrum w klasie i grupie wychowawczej.
  • „Profesorowie” i „ filozofki”, rzecz o różnicach wynikających z płci.
  • Najbardziej stresogenne czynniki wg osób ze spektrum autyzmu.
  • Dżungla społeczna, „afekt płaski”, skomplikowane relacje z relacjami – czyli świat neurotypowy oczami osób ze spektrum.

Prowadząca:

Joanna Nienałtowska-Padło

 

Opcja:

Spektrum autyzmu – jak rozumieć, pomagać, wychowywać. Wskazówki dla osób wspierających rozwój, Spektrum autyzmu – jak rozumieć, pomagać, wychowywać. Wskazówki dla osób wspierających rozwój(pakiet)?

Shopping Cart
Scroll to Top