Nauczyciel współorganizujący proces kształcenia ucznia – zadania, obowiązki, dokumentacja oraz efektywna współpraca

Szkolenie offline (do odsłuchania) w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS zakończone jest zaświadczeniem zgodnym z rozporządzeniem MEN, w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z 2019 poz. 1045), przydatnym do awansu zawodowego lub potwierdzenia określonych umiejętności.

49,00 

Availability: Na stanie

Nauczyciel współorganizujący proces kształcenia ucznia – zadania, obowiązki, dokumentacja oraz efektywna współpraca

 


Szkolenie offline – do odsłuchania. Produkt cyfrowy – dostępny wyłącznie w wersji elektronicznej. Pliki oraz nagranie zostały zabezpieczone kodowanymi znakami, które pozwalają na zidentyfikowanie osoby udostępniającej je nielegalnie.

Do uczestnictwa potrzebny jest komputer z głośnikiem i dostęp do Internetu. Dostępne bezpośrednio po opłaceniu (zaksięgowaniu).

Czas szkolenia (godz. dydakt.): 1,  w tym praca własna z materiałami.

Otrzymasz :

 • zaświadczenie w formacie PDF do pobrania i samodzielnego wydruku,
 • dostęp do nagrania na okres 6 m-cy,

Dla kogo jest to szkolenie:

nauczycieli współorganizujących kształcenie dla dzieci /uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, oraz nauczycieli przedmiotowych, którzy współpracują na codzień z NW, dla dyrektorów

Program szkolenia:

 • Usystematyzowanie wiedzy z zakresu zadań i obowiązków nauczyciela współorganizującego kształcenie uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
 • Nauczyciel współorganizujący – jego rola oraz zadania wynikające
  z przepisów prawa.
 • Tworzenie dostosowań dla ucznia z opinią.
 • Sporządzanie dokumentacji dla ucznia z orzeczeniem.

Opis szkolenia:

W czasie szkolenia zostanie usystematyzowana wiedza na temat praw i obowiązków nauczyciela współorganizującego wynikająca z przepisów prawa, oraz dokumentacji którą jest zobowiązany prowadzić nauczyciele współorganizujący.

Jakie są zadania nauczyciela współorganizującego kształcenie specjalne? Jak zorganizować warsztat pracy w zależności od potrzeb rozwojowych i możliwości ucznia na danym etapie edukacyjnym? Jak dokumentować swoją pracę? odpowiedzi na te pytania poznasz w czasie szkolenia.

Prowadząca zapozna uczestników z praktycznymi aspektami pracy nauczyciela współorganizującego: opowie jak zorganizować warsztat pracy w zależności od potrzeb rozwojowych i możliwości ucznia na danym etapie edukacyjnym i jak dokumentować swoją pracę.

Korzyści ze szkolenia w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS:

 • Poznasz prawne i praktyczne aspekty pracy nauczyciela współorganizującego proces edukacji.
 • Dowiesz się, na czym polega rola nauczyciela wspomagającego i jakie są jego zadania.
 • Dowiesz się, jak praktycznie zorganizować warsztat pracy w zależności od potrzeb rozwojowych i możliwości ucznia na danym etapie edukacyjnym.
 • Dowiesz się, jak dokumentować swoją pracę.

Prowadząca: dr Marta Koplejewska

Shopping Cart
Scroll to Top