Awans na nauczyciela mianowanego wg starych zasad

Cele szkolenia: uporządkowanie wiedzy na temat awansu zawodowego, wzmocnienie swoich kompetencji zawodowych w temacie w awansu zawodowego, oraz bezbłędne przygotowanie dokumentacji.

Brak w magazynie

, ,

Data i godzina szkolenia: 29.08.2024 r. godz. 15:30  Czas trwania szkolenia (godz. dydakt.): 1,5,  w tym praca własna z materiałami.

Szkolenie odbywa się za pomocą platformy Zrzut ekranu 2022 08 18 o 11.25.00 removebg preview 1. Rekomendowane przeglądarki internetowe: Opera, Chrome, Firefox. Produkt cyfrowy – dostępny wyłącznie w wersji elektronicznej. Do uczestnictwa potrzebny jest komputer z głośnikiem i dostęp do Internetu. Jeżeli nie otrzymasz linku do szkolenia (  standardowo wysyłany jest 1 dzień przed szkoleniem), zgłoś nam przed szkoleniem, pisząc na adres biuro@cos.edu.pl

• zaświadczenie w formacie PDF do pobrania i samodzielnego wydruku,
  • dostęp do nagrania na okres 6 m-cy,
  • materiały szkoleniowe: Plan rozwoju zawodowego nauczyciela kontraktowego ubiegającego się o stopień nauczyciela mianowanego, Sprawozdanie z realizacji planu rozwoju zawodowego nauczyciela kontraktowego ubiegającego się o stopień nauczyciela mianowanego, Procedura uzyskiwania awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego, Tytuły wybranych aktów prawnych, Wniosek o rozpoczęcie stażu,
  • możliwość zadawania pytań prowadzącemu szkolenie ( po części merytorycznej szkolenia).

Dla kogo jest to szkolenie:

•  dla nauczycieli, którzy do dnia 31 sierpnia 2022 r. uzyskali stopień nauczyciela kontraktowego, lecz do tego dnia nie uzyskają stopnia nauczyciela mianowanego.

• Podstawy prawne awansu zawodowego
  • Wniosek o postępowanie egzaminacyjne
  • Plan rozwoju zawodowego nauczyciela kontraktowego.
  • Wymagania niezbędne do uzyskania stopnia nauczyciela mianowanego wraz z przykładami.
  • Niezbędna dokumentacja dołączana do wniosku o wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego na stopień nauczyciela mianowanego.
  • Prezentacja dorobku zawodowego.

Podczas szkolenia poruszone zostaną istotne problemy związane ze stażem na nauczyciela mianowanego, takie jak realizacja zadań i spełnienie wymagań określonych w rozporządzeniu MEN. Zapoznasz się też z przykładowym planem rozwoju zawodowego.

Pomoże to uczestnikom uporządkować wiedzę w tym temacie i wzmocnić swoje kompetencje zawodowe w temacie w awansu zawodowego.

Korzyści ze szkolenia w Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS :

• Poznasz akty prawne regulujące procedurę awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego.
  • Nauczysz się przygotowywać plan rozwoju zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego.
  • Wzmocnisz kompetencje w zakresie przygotowywania dokumentacji stażowej
Prowadząca: Dorota Fornalska