Dyslektyk w liceum

Przepraszamy, produkt/szkolenie został(o) wycofany(e) z oferty i nie ma możliwości jego zamówienia. Zachęcamy do zapoznania się z innymi szkoleniami.

87,00 

Brak w magazynie

, ,

Dyslektyk w liceum

Data szkolenia: 23.11.2023 r. g. 19:30, liczba godzin: 2  ( godzina dydaktyczna), w tym praca własna z materiałami. Szkolenie odbywa się za pomocą platformy Zrzut ekranu 2022 08 18 o 11.25.00 removebg preview 1 . Rekomendowane przeglądarki internetowe: Opera, Chrome, Firefox .

Otrzymasz:

 • zaświadczenie w formacie PDF do pobrania i samodzielnego wydruku,
 • dostęp do nagrania na okres 3 m-cy,
 • materiały: przykład Karty dostosowania wymagań edukacyjnych dla ucznia dyslektycznego,
 • możliwość zadawania pytań prowadzącemu, za pomocą czatu.

Dla kogo szkolenie:

 • nauczycieli i specjalistów pracujących w szkołach ponadpodstawowych (liceum, technikum, szkoła branżowa)

Wzbogacisz wiedzę na temat symptomów dysleksji i nabędą umiejętność indywidualizacji kształcenia dla uczniów z opinią o dysleksji rozwojowej (pod postacią dysgrafii, dysortografii, dyskalkulii).

Program szkolenia :

 • Symptomy dysleksji i ich wpływ na funkcjonowanie ucznia w szkole ponadpodstawowej.
 • Rodzaje błędów popełnianych przez uczniów dyslektycznych w szkole ponadpodstawowej.
 • Jak efektywnie organizować i indywidualizować proces kształcenia w zespole klasowym, w którym jest nastoletni uczeń z diagnozą dysleksji (dysgrafii, dysortografii, dyskalkulii)?
 • Dyslektyk na egzaminie maturalnym i egzaminie zawodowym – omówienie warunków dostosowania egzaminu zgodnie z aktualnymi wytycznymi CKE.

Opis szkolenia:

Uczestnicy szkolenia wzbogacą wiedzę na temat wpływu zaburzeń dyslektycznych (pod postacią dysgrafii, dysortografii, dyskalkulii) na funkcjonowanie ucznia w szkole ponadpodstawowej.

Pomoże im to w pracy dydaktyczno-wychowawczej, aby efektywniej planować i realizować lekcje poszczególnych przedmiotów oraz zajęcia praktyczne.

Korzyści ze szkolenia w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS:

 • Nauczysz się dostrzegać symptomy dysleksji i ich wpływ na funkcjonowanie ucznia w szkole ponadpodstawowej.
 • Wzmocnisz własne kompetencje pedagogiczne, dzięki którym będą mogli efektywnie organizować i indywidualizować proces kształcenia w zespole klasowym, w którym jest nastoletni uczeń z diagnozą dysleksji (dysgrafii, dysortografii, dyskalkulii).
 • Poznasz warunki dostosowania egzaminu maturalnego i zawodowego zgodnie z aktualnymi wytycznymi CKE.

Prowadząca
Projekt bez tytulu 12dr Amelia Dziurda-Multan

–polonistka, logopeda, surdopedagog, oligofrenopedagog, terapeuta Integracji Sensorycznej, absolwentka kursu mistrzowskiego Metody Fonogestów, studiów z emisji głosu oraz rewalidacji i edukacji osób ze spektrum autyzmu. Wykładowca akademicki i trener, autorka artykułów i publikacji naukowych z zakresu pedagogiki specjalnej. Na co dzień pracuje w szkole ogólnodostępnej. Miłośniczka jazdy na rowerze i wędrówek po Roztoczu.

Wystawiane przez nas zaświadczenie nie nadaje uprawnień do wykonywania zawodu, nie zastępuje dyplomu studiów wyższych lub innych dokumentów wymaganych przepisami prawa do wykonywania zawodu. Potwierdza udział w szkoleniu na żywo / ukończenie szkolenia online oraz uzupełnienie wiedzy i umiejętności. Pracę nad rozwojem własnym uczestnika, co samo w sobie jest wartością i może stanowić przewagę konkurencyjną na rynku pracy.

Shopping Cart
Scroll to Top