Promocja

Uczeń z zespołem Downa – poznaj metody pracy oparte na najnowszych badaniach

Przepraszamy, produkt/szkolenie został(o) wycofany(e) z oferty i nie ma możliwości jego zamówienia. Zachęcamy do zapoznania się z innymi szkoleniami.

Brak w magazynie

, , , ,

Uczeń z zespołem Downa – poznaj metody pracy oparte na najnowszych badaniach

Data i godz. szkolenia: 20.03.2024 r. g. 19:00bezplatne 1

BEZPŁATNY UDZIAŁU UPRAWNIA WYŁĄCZNIE DO UDZIAŁU NA ŻYWO.

Miejsce szkolenia:  Platforma Zrzut ekranu 2022 08 18 o 11.25.00 removebg preview 1 1. Rekomendowane przeglądarki internetowe: Opera, Chrome, Firefox . Do uczestnictwa potrzebny jest komputer z głośnikiem i dostęp do Internetu.  Szkolenie z możliwością dyskusji i zadawania pytań. Produkt cyfrowy – dostępny wyłącznie w wersji elektronicznej.

Czas szkolenia (godz. dydakt.): 1,5 w tym praca własna z materiałami.

Jeżeli nie otrzymasz linku do szkolenia ( standardowo wysyłany jest 1 dzień przed szkoleniem), zgłoś nam przed szkoleniem, pisząc na adres biuro@cos.edu.pl

Otrzymasz (odpłatny dostęp):

• zaświadczenie w formacie PDF do pobrania i samodzielnego wydruku,
  • dostęp do nagrania na okres 6 m-cy przez 24/7,
  • materiały szkoleniowe: prezentacja,

Dla kogo jest to szkolenie:

• nauczycieli, pedagogów, psychologów, specjalistów, terapeutów pracujących z osobami z niepełnosprawnością intelektualną oraz osobami z zespołem Downa

• Co to jest zespół Downa i jakie są jego przyczyny?
  • Czy można zapobiec pojawieniu się zespołu Downa u dziecka? Czy to się leczy?
  • Jakie cechy zewnętrzne pozwalają określić zespół Downa?
  • Jakie są rodzaje zespołów Downa?
  • Czy zespół Downa zawsze oznacza niepełnosprawność intelektualną?
  • Czy dziecko z zespołem Downa może „normalnie” funkcjonować?
  • Czy zespół Downa ma wpływ na długość życia?
  • Metody i techniki pracy stosowane z dziećmi z zespołem Downa

Dzieci z zespołem Downa często ocenianie są przez pryzmat wielu stereotypów. Wiedza o ich rozwoju nie jest powszechna. Często mylny obraz budują błędne przekonania, zbyt duże uogólnienia. Każde z nich rozwija się inaczej, często ich możliwości są podyktowane innego rodzaju współwystępują. Dzieci z zespołem Downa (ZD) korzystają również z nauki w szkołach ogólnodostępnych. Dlatego tak istotne jest, by dobrze rozumieć ich potrzeby.

Dzięki szkoleniu dr Marty Koplejewskiej dowiesz się, jak właściwie pracować z dzieckiem z zespołem Downa, by pomóc mu jak najlepiej odnaleźć się w codziennych realiach. Prowadząca omówi przyczyny, objawy i rodzaje zespołu Downa, wyjaśni także kilka najczęstszych mitów i wątpliwości krążących wokół trisomii 21. chromosomu. Uczestnicy webinaru poznają metody i techniki pracy stosowane w uczniami z zespołem Downa, gotowe do wykorzystania we własnej pracy dydaktycznej i wychowaniu dziecka.

Korzyści ze szkolenia w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS:

• Pogłębisz swoją wiedzę na temat przyczyn i specyfiki zespołu Downa
  • Poznasz praktyczne techniki ułatwiające skuteczną pracę z dziećmi z zespołem Downa

Prowadząca: dr Marta Koplejewska