Promocja

Przemoc wobec najmłodszych. Przyczyny, rodzaje oraz metody wspierania krzywdzonych dzieci i młodzieży

Szkolenie offline (do odsłuchania) w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS zakończone jest zaświadczeniem zgodnym z rozporządzeniem MEN, w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z 2019 poz. 1045), przydatnym do awansu zawodowego lub potwierdzenia określonych umiejętności.

Najniższa cena była 2024-04-01 i wynosiła 39,00

Przemoc wobec najmłodszych. Przyczyny, rodzaje oraz metody wspierania krzywdzonych dzieci i i młodzieży

Szkolenie offline – do odsłuchania. Produkt cyfrowy – dostępny wyłącznie w wersji elektronicznej. Pliki oraz nagranie zostały zabezpieczone kodowanymi znakami, które pozwalają na zidentyfikowanie osoby udostępniającej je nielegalnie.

Do uczestnictwa potrzebny jest komputer z głośnikiem i dostęp do Internetu. Dostępne bezpośrednio po opłaceniu (zaksięgowaniu).

Czas szkolenia (godz. dydakt.): 1,5  w tym praca własna z materiałami.

• zaświadczenie w formacie PDF do pobrania i samodzielnego wydruku,
  • dostęp do nagrania na okres 6 m-cy,
  • materiały szkoleniowe: skrypt „Dzieci krzywdzone”.

Dla kogo jest szkolenie:

• nauczycieli/wychowawców, pedagów, psychologów szkolnych, specjalistów poradni psychologiczno – pedagogicznych, studentów kierunków pedagogicznych

• Zjawisko krzywdzenia dziecka
  • Objawy związane z maltretowaniem fizycznym, zaniedbaniem emocjonalnym, wykorzystanie seksualnym
  • Niepokojące zachowania, relacje w rodzinie
  • Wstępna diagnoza – rozmowa z dzieckiem krzywdzonym
  • Zaburzenia przywiązania jako przyczyna krzywdzenia emocjonalnego
  • Przemoc wobec dzieci w rodzinach dysfunkcyjnych.

Przemoc wobec najmłodszych ma wiele twarzy, mówi się o wykorzystaniu seksualnym, przemocy fizycznej oraz o zaniedbaniu (porzuceniu) emocjonalnym. Wszystkie te sytuacje stanowią olbrzymią traumę dla młodych, której skutki są dalekosiężne i niezwykle destrukcyjne. Na szkoleniu omówimy problematykę krzywdzenia dzieci we wszystkich wspomnianych wyżej obszarach. Przyjrzymy się objawom i zachowaniom dzieci, które mogą świadczyć o tym, że w ich życiu mają miejsce traumatyczne wydarzenia. Porozmawiamy o sytuacji dzieci wychowywanych w rodzinach dysfunkcyjnych, a szczególnie z problemem alkoholowym, gdzie zjawisko przemocy wobec najmłodszych występuje bardzo często.

Omówione zostaną:

– problematyka krzywdzenia fizycznego, emocjonalnego oraz wykorzystania seksualnego,

– sygnały świadczące o przemocy , które można zaobserwować w zachowaniu dzieci

– metody przeprowadzania wstępnych rozmów z dziećmi krzywdzonymi

Korzyści ze szkolenia w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS:

• Uporządkujesz i uzupełnisz wiedzę dotyczącą problematyki przemocy wobec dziecka
  • Dowiesz się,  jakie zachowania i przejawy zewnętrzne mogą świadczyć o krzywdzeniu dziecka
  • Dowiesz się,  jakie działania powinni podjąć w sytuacji podejrzenia o przemoc wobec dziecka.

Prowadząca: Joanna Nienałtowska-Padło