Promocja

Nowe obszary zachowań ryzykownych uczniów

Szkolenie offline w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS zakończone jest zaświadczeniem zgodnym z rozporządzeniem MEN, w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z 2019 poz. 1045), przydatnym do awansu zawodowego lub potwierdzenia określonych umiejętności.

59,00 

Availability: Na stanie

To najniższa cena z ostatnich 30 dni
, , , , , , ,

Nowe obszary zachowań ryzykownych uczniów


Szkolenie offline – do odsłuchania. Produkt cyfrowy – dostępny wyłącznie w wersji elektronicznej. Pliki oraz nagranie zostały zabezpieczone kodowanymi znakami, które pozwalają na zidentyfikowanie osoby udostępniającej je nielegalnie.

Miejsce szkolenia: Do uczestnictwa potrzebny jest komputer z głośnikiem i dostęp do Internetu. Dostępne bezpośrednio po opłaceniu (zaksięgowaniu ).

Czas szkolenia (godz. dydakt.): 2, w tym praca własna z materiałami.


Otrzymasz:

 1. zaświadczenie w formacie PDF do pobrania i samodzielnego wydruku, ,
 2. dostęp do nagrania na okres 3 m-c,
 3. materiały szkoleniowe rozszerzające zagadnienia (s. 49): Nowe zachowania ryzykowne powiązane z używaniem substancji psychoaktywnych, Nowe zachowania ryzykowne powiązane z agresją i autoagresją, Nowe ryzykowne zachowania seksualne, Nowe zachowania ryzykowne  w obszarze odżywiania się.

Dla kogo szkolenie:

 • nauczycieli, wychowawców, pedagogów, psychologów, pedagogów specjalnych, kuratorów, pracowników socjalnych, pełnomocników ds. profilaktyki, studenci

Opis szkolenia:

Zachowania ryzykowne młodych ludzi zmieniają się gwałtownie tak jak zmieniają się ich zachowania społeczne. Wiedza o zachowniach ryzykownych jest więc ciągle aktualizowana, o te nowe zachowania ryzykowne jak również zjawiska społeczne oddziałujące na nie. Szkolenie zawiera przegląd zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży oraz opis ich uwarunkowań. Szkolenie zakończone jest wskazówkami dla wdrażania pozytywnej profilaktyki.

Program szkolenia :

  • Nowe zachowania ryzykowne w obszarze używania substancji psychoaktywnych m. in. domowy odlot, energy driniki, podszeptywacze używek, e-papierosy.
  • Nowe zachowania ryzykowne w obszarze agresji i autoagresji m. in. podszpetywacze śmierci, cyberbaitingnauczycieli, scamowanie.
  • Nowe zachowania ryzykowne w obszarze rozwoju seksualnego m. in. seksting, unloving, sekstortion.
  • Nowe zachowania ryzykowne w obszarze odżywiania się in. anarchia żywieniowa, alkoreksja, restrykcyjne diety.
  • Wskazówki dla profilaktyki pozytywnej  nowych zachowan ryzykownych uczniów.

Korzyści ze szkolenia w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS:

 • Poznasz nowe obowiązki dyrektorów, wynikające z nowelizacji kodeksu rodzinnego i opiekuńczego.
 • Dowiesz się, w jaki sposób stworzyć procedury w zakresie ochrony dzieci przed przemocą .
 • Otrzymasz wzory dokumentów związanych z wprowadzaniem Standardów Ochrony Małoletnich, w tym przykładowe procedury.
 • Wzmocnisz swoje kompetencje w zakresie przeciwdziałania przemocy wobec osób małoletnich

Prowadzący:

Sławomir Kania

starszy wykładowca w Katedrze Pedagogiki Społecznej Instytutu Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Opolskiego. Prowadzi badania naukowe na pograniczu pedagogiki społecznej, resocjalizacji i pracy socjalnej. Specjalizuje się w badaniach z zakresu zachowań prospołecznych i zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży, diagnozy problemów społecznych, efektywności profilaktyki społecznej, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki w instytucjach opiekuńczo -wychowawczych. Właściciel Pracowni Profilaktyki Pozytywnej specjalizującej się w realizacji programów profilaktycznych oraz szkoleń dla kadry pedagogicznej.   Spełniał się również jako terepeuta uzależnień,  nauczyciel pedagog szkolny i nauczyciel pedagog specjalny,

Shopping Cart
Scroll to Top