Zespół Aspergera

2 – godziny dydaktyczne szkolenia na żywo Centrum Organizacji Szkoleń zakończone jest certyfikatem, a dostępem do nagrania oraz materiałów.

Data: 03.11.2021 r. g. 19:00

Kliknij, aby zapoznać się z instrukcją szkolenia na żywo.

„Zespół Aspergera. Co nauczyciel wiedzieć powinien”

Szkolenie na żywo dla nauczycieli!

Data: 03.11.2021 r. g. 19:00

Szkolenie dotyczy problematyki Zespołu Aspergera.

W sytuacji,  gdy dość często diagnozuje się tę dysfunkcję, a także z uwagi na to, że w placówkach funkcjonuje spora grupa  nierozpoznanych „Aspich”- wiedza ogólna o ZA oraz konkretne rady dotyczące postępowania z tymi wyjątkowymi uczniami powinna znaleźć się w kanonie umiejętności wychowawczych  i dydaktycznych.

• Główne pojęcia z zakresu funkcjonowania osób z ZA
  • Ogólna charakterystyka Asperdzieciaka
  • Strategie wspierania w zakresie komunikacji, funkcjonowania społecznego oraz w sferze poznawczej i behawioralnej i sensorycznej
  • Wskazówki dydaktyczno- wychowawcze dla nauczycieli
  • Dobre rady i garść praktyki (na podst. znakomitej, praktycznej literatury)

Opis szkolenia

• Specyfika funkcjonowania dziecka z ZA
  • Wskazówki dla nauczycieli/wychowawców

Korzyści ze szkolenia w Centrum Organizacji Szkoleń

• Poznasz specyfikę funkcjonowania dzieci i młodzieży z ZA (na konkretnych przykładach z praktyki prowadzącego)
  • Uzupełnisz i uporządkujesz wiedzę dotyczącą budowania relacji z Aspim oraz jego rodzicami
  • Poznasz praktyczne metody uczenia i wychowania szkolnego dzieci z ZA

• Pedagogów
  • Psychologów szkolnych
  • Zainteresowanych nauczycieli/wychowawców,
  • Studentów kierunków pedagogicznych,
  • Rodziców (opiekunów)  „Aspich”.
                             Joanna Nienałtowska-Padło

Joanna Nienałtowska-PadłoJestem pedagogiem, psychoprofilaktykiem, coachem, doświadczonym trenerem Rad Pedagogicznych, pracuję z dziećmi i młodzieżą. Prowadzę indywidualne zajęcia wpierające rozwój, zajęcia mające na celu redukowanie problemów szkolnych oraz realizujące zalecenia poradni psychologiczno-pedagogicznych. Realizuję także warsztaty rozwijające, ukierunkowane na efektywność uczenia się, zajęcia socjoterapeutyczne i uprawniające rozwój społeczny. Pedagogika jest moją pasją, więc staram się śledzić na bieżąco nowe trendy w zakresie uczenia i wychowania oraz wprowadzać je w życie.