Zespół Aspergera

Szkolenie wpisuje się w realizację:

•  priorytetu MEN: Podnoszenie jakości edukacji poprzez działania uwzględniające zróżnicowane potrzeby rozwojowe i edukacyjne wszystkich uczniów.
  • zadania z zakresu nadzoru pedagogicznego dla kuratorów oświaty w zakresie kontroli w: przedszkolach, szkołach podstawowych, ponadpodstawowych, placówkach oświatowo-wychowawczych, szkolnych schroniskach młodzieżowych, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, wskazanych  w art. 2 pkt 7 ustawy – Prawo oświatowe.

Kliknij, aby  zapoznać się z instrukcją udziału w szkoleniu.

Brak w magazynie

2 – godziny dydaktyczne szkolenia online w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS zakończone jest zaświadczeniem, zgodnym z rozporządzeniem MEN, w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z 2019 poz. 1045), a dostępem do nagrania oraz materiałów.

„Zespół Aspergera. Co nauczyciel wiedzieć powinien?”

Szkolenie online dla nauczycieli!

Nagranie szkolenia z dn.  03.11.2021 r.

W sytuacji,  gdy dość często diagnozuje się tę dysfunkcję, a także z uwagi na to, że w placówkach funkcjonuje spora grupa  nierozpoznanych „Aspich”- wiedza ogólna o Zespole Aspergera oraz konkretne rady dotyczące postępowania z tymi wyjątkowymi uczniami powinna znaleźć się w kanonie umiejętności wychowawczych  i dydaktycznych.

• Główne pojęcia z zakresu funkcjonowania osób ze Spektrum autyzmu
  • Ogólna charakterystyka Asperdzieciaka
  • Strategie wspierania w zakresie komunikacji, funkcjonowania społecznego oraz w sferze poznawczej i behawioralnej i sensorycznej
  • Wskazówki dydaktyczno- wychowawcze dla nauczycieli
  • Dobre rady i garść praktyki (na podst. znakomitej, praktycznej literatury)

Opis szkolenia

• Specyfika funkcjonowania dziecka z Zespołem Aspergera
  • Wskazówki dla nauczycieli/wychowawców

Korzyści ze szkolenia w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS

• Poznasz specyfikę funkcjonowania dzieci i młodzieży ze Spektrum autyzmu (na konkretnych przykładach z praktyki prowadzącego)
  • Uzupełnisz i uporządkujesz wiedzę dotyczącą budowania relacji z Aspim oraz jego rodzicami
  • Poznasz praktyczne metody uczenia i wychowania szkolnego dzieci z Zespołem Aspergera.

• Pedagogów
  • Psychologów szkolnych
  • Zainteresowanych nauczycieli/wychowawców,
  • Studentów kierunków pedagogicznych,
  • Rodziców (opiekunów)  „Aspich”.
                             Joanna Nienałtowska-Padło

Joanna Nienałtowska-PadłoJestem pedagogiem, psychoprofilaktykiem, coachem, doświadczonym trenerem Rad Pedagogicznych, pracuję z dziećmi i młodzieżą. Prowadzę indywidualne zajęcia wpierające rozwój, zajęcia mające na celu redukowanie problemów szkolnych oraz realizujące zalecenia poradni psychologiczno-pedagogicznych. Realizuję także warsztaty rozwijające, ukierunkowane na efektywność uczenia się, zajęcia socjoterapeutyczne i uprawniające rozwój społeczny. Pedagogika jest moją pasją, więc staram się śledzić na bieżąco nowe trendy w zakresie uczenia i wychowania oraz wprowadzać je w życie.