Zespół Aspergera

Po zakończonym szkoleniu otrzymasz zaświadczenie zgodne z rozporządzeniem MEN, w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z 2019 poz. 1045) zobacz wzór

Data: 03.11.2021 r. g.19:00

Po opłaceniu szkolenia i zaksięgowaniu wpłaty i w momencie zebrania się minimalnej grupy uczestników otrzymasz link z dostępem do szkolenia. Szkolenie odbędzie się na platformie ClickMeeting.

Kliknij, aby  zapoznać się z instrukcją udziału w szkoleniu.

Serdecznie prosimy o wyrażenie opinii o szkoleniu, poprzez wypełnienie ankiety.

2 – godziny dydaktyczne szkolenia na żywo w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS zakończone jest zaświadczeniem, zgodnym z rozporządzeniem MEN, w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z 2019 poz. 1045), a dostępem do nagrania oraz materiałów.

„Zespół Aspergera. Co nauczyciel wiedzieć powinien”

Szkolenie na żywo dla nauczycieli!

Data: 03.11.2021 r. g. 19:00

Szkolenie dotyczy problematyki Zespołu Aspergera.

W sytuacji,  gdy dość często diagnozuje się tę dysfunkcję, a także z uwagi na to, że w placówkach funkcjonuje spora grupa  nierozpoznanych „Aspich”- wiedza ogólna o ZA oraz konkretne rady dotyczące postępowania z tymi wyjątkowymi uczniami powinna znaleźć się w kanonie umiejętności wychowawczych  i dydaktycznych.

• Główne pojęcia z zakresu funkcjonowania osób z ZA
  • Ogólna charakterystyka Asperdzieciaka
  • Strategie wspierania w zakresie komunikacji, funkcjonowania społecznego oraz w sferze poznawczej i behawioralnej i sensorycznej
  • Wskazówki dydaktyczno- wychowawcze dla nauczycieli
  • Dobre rady i garść praktyki (na podst. znakomitej, praktycznej literatury)

Opis szkolenia

• Specyfika funkcjonowania dziecka z ZA
  • Wskazówki dla nauczycieli/wychowawców

Korzyści ze szkolenia w Akredytowanym Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli COS

• Poznasz specyfikę funkcjonowania dzieci i młodzieży z ZA (na konkretnych przykładach z praktyki prowadzącego)
  • Uzupełnisz i uporządkujesz wiedzę dotyczącą budowania relacji z Aspim oraz jego rodzicami
  • Poznasz praktyczne metody uczenia i wychowania szkolnego dzieci z ZA

• Pedagogów
  • Psychologów szkolnych
  • Zainteresowanych nauczycieli/wychowawców,
  • Studentów kierunków pedagogicznych,
  • Rodziców (opiekunów)  „Aspich”.
                             Joanna Nienałtowska-Padło

Joanna Nienałtowska-PadłoJestem pedagogiem, psychoprofilaktykiem, coachem, doświadczonym trenerem Rad Pedagogicznych, pracuję z dziećmi i młodzieżą. Prowadzę indywidualne zajęcia wpierające rozwój, zajęcia mające na celu redukowanie problemów szkolnych oraz realizujące zalecenia poradni psychologiczno-pedagogicznych. Realizuję także warsztaty rozwijające, ukierunkowane na efektywność uczenia się, zajęcia socjoterapeutyczne i uprawniające rozwój społeczny. Pedagogika jest moją pasją, więc staram się śledzić na bieżąco nowe trendy w zakresie uczenia i wychowania oraz wprowadzać je w życie.