Co powinien zawierać IPET, czyli Indywidualny Program Edukacyjno-Terapeutyczny? Jak go stworzyć? Jak przygotować Wielospecjalistyczną Ocenę Poziomu Funkcjonowania Ucznia? Odpowiedzi na te pytania poznasz podczas wideoszkolenia Marty Koplejewskiej „WOPFU i IPET - od przepisów prawa do praktycznej realizacji”

Uczestnicy szkolenia zostaną zapoznani z zagadnieniami z zakresu prawa oświatowego dotyczącymi kształcenia uczniów niepełnosprawnych i niedostosowanych społecznie. Poznają metody określenia specjalnych potrzeb edukacyjnych oraz model pracy z uczniem z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

Uczestnicy dowiedzą się także w jaki sposób poprawnie konstruować i realizować Indywidualne Programy Edukacyjno-Terapeutyczne, a także jak przygotować Wielospecjalistyczną Ocenę Poziomu Funkcjonowania Ucznia.

Dla kogo jest to szkolenie:

• dla wszystkich nauczycieli pracujących z dziećmi z orzeczeniem
  • Co podają przepisy prawa na temat tworzenia  IPET-u?
  • Co powinien zawierać IPET? I kiedy powinien być stworzony?
  • Czym jest  Wielospecjalistyczna Ocena Poziomu Funkcjonowania Ucznia?
  • Narzędzia diagnostyczne standaryzowane i niestandaryzowane.
  • Przykład IPET-u i WOPF-u
  • Wzmocnisz swoje kompetencje w zakresie tworzenia przepisów prawa.
  • Otrzymasz wskazówki dotyczące tworzenia IPET-u wraz z  wcześniej przeprowadzoną WOPFU.
  • Nauczysz się tworzyć poprawnie IPET wraz z poprawnie przeprowadzoną WOPFU.
  • 90 dni dostępu do szkolenia od dnia zakupu,
  • 90 dni uprawnień, do pobrania materiałów (rekomendujemy pobrania na własny nośnik),
  • dostęp do szkolenia 24 godziny / 7 dni w tygodniu ( dotyczy szkolenia online lub nagrania szkolenia na żywo ),
  • instrukcja udziału w szkoleniu na żywo tutaj,
  • instrukcja udziału w szkoleniu online tutaj.

Po ukończeniu szkolenia online lub uczestnictwie w szkoleniu na żywo uczestnik, otrzymuje zaświadczenie zgodne z rozporządzeniem wzor zaswiadczenie 1 e1655903758423MEN w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z 2019 poz. 1045), do pobrania w formacie PDF ( www.cos.edu.pl > Moje konto > Moje certyfikaty/zaświadczenia).

Udział w szkoleniu

Dostępne materiały po szkoleniu

Prowadząca szkolenie

dr Marta Koplejewska

YXNzZXRzL3RyYWluZXJzL01hcnRhLUtvcGxlamV3c2thLmpwZw removebg preview
– oligofrenopedagog, wykładowca, popularyzatorka nauki w Uniwersytetach Dziecięcych.