03.10.2022 r.

Bezpłatne

Bezpłatne szkolenie uprawnia wyłącznie do uczestnictwa w szkoleniu, w czasie rzeczywistym.

• Szkolenie odbywa się za pomocą platformy .Rekomendowane przeglądarki internetowe: Opera, Chrome, Firefox.
  • Otrzymasz link z rejestracją na szkolenie (sprawdź folder spam i inne).

Jeśli:

to już dziś możesz wykupić dostęp do szkolenia w pełnej wersji z zaświadczeniem, w PROMOCYJNEJ CENIE!

TYLKO 69 zł

Szkolenie wpisuje się w realizację:

•  priorytetu MEN: Wychowanie zmierzające do osiągnięcia ludzkiej dojrzałości poprzez kształtowanie postaw ukierunkowanych na prawdę, dobro i piękno, uzdalniających do odpowiedzialnych decyzji.
  • zadania z zakresu nadzoru pedagogicznego dla kuratorów oświaty w zakresie kontroli w: przedszkolach, szkołach podstawowych, ponadpodstawowych, placówkach oświatowo-wychowawczych, szkolnych schroniskach młodzieżowych, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, wskazanych  w art. 2 pkt 7 ustawy – Prawo oświatowe

Opis szkolenia:

Szkolenie zawiera podstawowe informacje na temat Zespołu Aspergera.

Omówione zostaną podstawowe pojęcia związane z tematem oraz problemy w sferach funkcjonowania : społecznej, komunikacyjnej, behawioralnej oraz poznawczej).

Na szkoleniu prowadząca  omówi:

• Specyfika funkcjonowania dziecka z ZA we wszystkich sferach rozwoju
  • Wskazówki dla nauczycieli/wychowawców
  • Garść przydatnych wskazówek z punktu widzenia osoby nieneurotypowe.
  • Specyfika funkcjonowania dziecka z ZA
  • Wskazówki dla nauczycieli/wychowawców

Dla kogo szkolenie:

• pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych,
    • pedagogów i psychologów szkolnych,
    • zainteresowanych  nauczycieli/wychowawców,
    • studentów kierunków pedagogicznych.
  •  zaświadczenia PDF do pobrania z poziomu uczestnika szkolenia na www.cos.edu.pl,
  • dostępu do nagrania szkolenia na okres 3 m-cy.

Po ukończeniu szkolenia online lub uczestnictwie w szkoleniu na żywo ( dotyczy pakietu) uczestnik, otrzymuje zaświadczenie zgodne z rozporządzeniem MEN w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. z 2019 poz. 1045), do pobrania w formacie PDF ( www.cos.edu.pl > Moje konto > Moje certyfikaty/zaświadczenia) - w ramach wykupionego pakietu szkolenia.

•

• Poznasz specyfikę funkcjonowania dzieci i młodzieży z ZA (na konkretnych przykładach z praktyki prowadzącego).

• Uzupełnisz i uporządkujesz wiedzę dotyczącą budowania relacji z Aspim oraz jego rodzicami.

• Poznasz praktyczne metody uczenia i wychowania szkolnego dzieci z ZA

• Aktualizacja- kwestia nazewnictwa.
  • Główne pojęcia z zakresu funkcjonowania osób z ZA.
  • Ogólna charakterystyka Asperdzieciaka.
  • Strategie wspierania w zakresie komunikacji, funkcjonowania społecznego oraz w sferze poznawczej i behawioralnej i sensorycznej.
  • Wskazówki dydaktyczno- wychowawcze dla nauczycieli.
  • Współpraca z rodzicami.

Udział w bezpłatnym szkoleniu

Prowadząca szkolenie